جدیرترین اخبار :
  • امضای پروتکل همکاری میان مناطق آزاد انزلی، چابهار، منطقه ویژه اقتصادی لوتوس و فدراسیون انجمن های حمل و نقل هند
  • سومین کشتی حامل گندم داخلی به بندر چابهار رسید
  • پایان نمایشگاه صنایع‌دستی، سوغات و هدایای استان‌های مختلف کشور در منطقه آزاد چابهار
  • اعلام نفرات برتر جشنواره غذای منطقه آزاد چابهار
  • اهدای گواهی حضور به هنرجویان کارگاه آموزشی جشنواره بین المللی مدولباس فجر منطقه آزاد چابهار

ورود افزون بر 180 هزار مسافر به چابهار در موج اول سفرهای نوروزی

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/01/07 | تعداد بازید :790
دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار گفت: در موج اول سفرهای نوروزی 180 هزار و 160 نفر به چابهار سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار طاهره شهرکی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اشاره به رشد 20 درصدی ورودی مسافران نوروزی به چابهار اظهار کرد: در موج اول سفرهای نوروزی از 27 اسفندماه تا پنجم فروردین‌ماه 180 هزار و 160 نفر وارد منطقه آزاد و شهر چابهار شدند و در مراکز اقامتی و کمپ‌های چادری ثابت و خودجوش اقامت کردند.

وی افزود: کمیته آمار ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی از 16 مرکز اقامتی شهر و منطقه آزاد چابهار شامل هتل‌ها، آپارتمان‌ها،کمپ‌های چادری، خوابگاه‌ها، مدارس و چادرهای خودجوش در موج اول سفرها بیش از 180 هزار نفر اقامت را ثبت کرده است.

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار با اشاره به افزایش قابل‌توجه ورود گردشگران غیر استانی و غیربومی به چابهار تصریح کرد: در موج اول سفرها 123 هزار و 872 خودرو از گیت‌های منطقه آزاد وارد شدند که نسبت به سال گذشته تعداد خودروها و مسافران غیربومی و غیر استانی افزایش قابل‌توجه داشته است که نشان از گسترش حوزه نفوذ گردشگری چابهار است.

مدیر گردشگری منطقه آزاد چابهار خاطرنشان کرد: امسال مسافران زیادی از شهرهای شمالی، تهران، کرج، خراسان‌های شمالی، جنوبی و رضوی و هم‌‌چنین استان‌های هم‌جوار سیستان و بلوچستان به چابهار سفر کردند که نسبت به گذشته افزایش قابل‌توجهی در ورود گردشگران غیربومی و غیر هم‌جوار را به چابهار داشتیم.

به گفته شهرکی تبلیغات گستره و شناساندن ظرفیت‌های بکر و طبیعی گردشگری چابهار و سواحل مکران عمده دلیل گسترش حوزه نفوذ گردشگری چابهار در بین ایرانیان از شمال تا جنوب است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل