جدیرترین اخبار :
  • نام‌گذاری کریدور ترانزیتی دریا به دریا به نام «شهید آیت‌الله دکتر رییسی»
  • دیدار مسئولین کشوری، استان و شهرستان کمیته امداد امام خمینی (ره) با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار/ بهبود وضعیت رفاه مددجویان تحت پوشش نهاد حمایتی کمیته امداد
  • اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
  • پیام رئیس هیات مدیره و مدير عامل سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان
  • پیام تسلیت جمعی از مقامات و سفرای فعلی و پیشین وزارت امور خارجه

میدان ورودی روستای رمین بنام شهید محمد بچوه از شهدای حادثه تروریستی چابهار نامگذاری شد

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 3/01/20 | تعداد بازید :250
میدان ورودی روستای رمین به دستور رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد در مسیر نوار ساحلی چابهار- بریس بنام شهید محمد بچوه از شهدای حادثه تروریستی چابهار نامگذاری شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از خبرنگار ایرنا رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار روز دوشنبه در دیدار با خانواده شهید محمد بچوه اظهارکرد: شهید بچوه اولین شهید مدافع امنیت حمله تروریستی گروهک جیش الظلم در سالجاری است که به منظور ارج نهادن به مقام این شهید و مقابله وی با گروهک نامگذاری شده تا یاد و نام ایشان ماندگار باشد.

حمیرا ریگی افزود: قشرهای مختلف مردم و مسوولان بویژه سازمان منطقه آزاد و سرمایه گذاران برای خدمت به خانواده شهدا از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

وی گفت: چابهار پیشانی توسعه کشور و پایتخت دریایی ایران است و دشمن همیشه سعی در ناامنی این منطقه استراتژیک دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد: نظام جمهوری اسلامی طرح ها و پروژه های بزرگی برای توسعه محور شرق و سواحل مَکُران از گواتر تا جاسک در دست اجرا دارد که نقش مهمی در آبادانی این خطه از ایران اسلامی دارد.

وی با اشاره به اینکه حادثه تروریستی چابهار و راسک را بشدت محکوم می کنیم چون اینگونه حرکات ضد توسعه و موجب عقب ماندگی این منطقه است، تصریح کرد: با حضور در بیمارستان امام علی (ع) ضمن عیادت از مجروحان حادثه تروریستی در تماس تلفنی با دبیر شورایعالی مناطق آزاد و مدیران هواپیمایی آمادگی کامل این سازمان را برای اعزام هوایی بیماران به مراکز درمانی سایر استان‌ها اعلام کرده ام و این سازمان برای خدمت به خانواده شهدا آمادگی کامل دارد.

"رمین" یکی از روستاهای بزرگ چابهار واقع در دهستان "کمبل سلیمان" بخش مرکزی این شهرستان جنوبی استان سیستان و بلوچستان است و این روستا در پنج کیلومتری بندر چابهار از نزدیکترین روستاهای صیادی به این شهر است و از سمت شرق از طریق جاده ساحلی بنادر صیادی بریس، پسابندر و خلیج گواتر را به شهر منتهی می سازد.

روستای رمین در کنار دریای نیلگون عمان دارای محله های عثمان آباد، گلبهار، رمین مرکزی، داردپ و گلشن آباد است.

تعدادی از تروریست‌ها و اشرار مسلح وابسته به سرویس‌های جاسوسی بیگانه در ساعات اولیه بامداد پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه به قصد برهم زدن امنیت و سلب آرامش مردم به طور همزمان به پنج نقطه از اماکن عمومی و پایگاه‌های نظامی و انتظامی برقرار کننده امنیت در شهرهای چابهار و راسک در سیستان و بلوچستان حمله کردند که با عملیات نیروی زمینی سپاه با مشارکت نیروهای فرماندهی انتظامی تروریست‌ها و اشرار مسلح به هلاکت رسیدند و امنیت و آرامش کامل در مناطق درگیری برقرار شد.️

در این عملیات ۱۸ نفر از تروریست‌ها و اشرار مسلح مهاجم به هلاکت رسیدند و ۱۶ نفر از نیروهای حافظ امنیت نیز به فیض رفیع شهادت نائل آمده و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند.️

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل