جدیرترین اخبار :
  • کاهش واردات افغانستان از پاکستان؛ چابهار جایگزین می‌شود
  • شناسایی چالش‌ها و فرصت‌ها
  • سواحل اقیانوسی چابهار؛ رویای موج‌سواران
  • توسعه اقتصادی؛ نقش تعیین‌کننده دانشگاه‌ها
  • دیدار عیدانه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از قطب سوم پتروشیمی

با هدف افزایش تحقق پذیری و مشارکت در جذب و رفع موانع سرمایه‌گذاری، جلسه شورای سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار تشکیل شد

اقتصادی | تاریخ خبر : 3/04/01 | تعداد بازید :239
شورای سرمایه‌گذاری با هدف افزایش میزان جذب سرمایه بخش خصوصی، افزایش تحقق پذیری و رفع موانع سرمایه‌گذاری و تولید تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار؛ با حضور محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان، حمیرا ریگی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، محمد مهدی سالاری مشاور وزیر صمت در امور دریایی و رئیس دبیرخانه شورای‌عالی صنایع دریایی کشور، جواد سپاهی فرماندار شهرستان چابهار، جمعی از مديران اجرایی استانی و شهرستانی، نمایندگان اتاق بازرگانی، فعالین اقتصادی، معاونین و مدیران منطقه آزاد چابهار روز چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ این شورا، در سالن کنفرانس ساختمان شهید جمهور آیت الله رئیسی در منطقه آزاد برگزار گردید. 

جلسه شورای سرمایه‌گذاری در راستای بهبود فضای کسب و کار، تسهیل و تسریع روند و فرآیندهای سرمایه‌گذاری و رفع موانع تولید، به منظور تحقق شعار سال "جهش تولید با مشارکت مردم"، برگزار شد.

کرمی استاندار سیستان و بلوچستان در این جلسه ضمن تاکید بر رفع موانع سرمایه‌گذاری و تولید توسط دستگاه‌های اجرایی مرتبط اظهار داشت: تصمیم‌گیری در اين زمینه باید سریع، شفاف و روشن باشد.

وی در ادامه عنوان کرد: شرایط استان سیستان و بلوچستان خاص است و باید تصمیمات این استان خاص و ویژه باشد.

استاندار ضمن تشکر از تلاش ها و پیگیری‌های دکتر ریگی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار همچنین بیان کرد: باید همه دستگاه‌ها در کنار هم همراه باشند و جهت حمایت از تولید با سازمان منطقه آزاد چابهار همکاری کنند تا مشکلات حوزه سرمایه گذاری و تولید رفع شود. ماموریت اصلی منطقه آزاد تولید بر پایه و محوریت صادرات است و در این حوزه و ایجاد اشتغال همه دستگاه‌ها باید تلاش کنند.

در این نشست، حمیرا ریگی مديرعامل منطقه آزاد چابهار، گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه اقتصادی و میزان جذب سرمایه‌گذاری ارایه کرد و اظهار داشت: در این مدت کوتاه برای جذب سرمایه و ارتباط با کشورهای همسایه گام‌های مثبت زیادی برداشته شده است. 

وی افزود: دیدار‌هایی با سرمایه‌گذاران کشور های عمان، افغانستان، پاکستان و سریلانکا داشتیم و بسته های سرمایه‌گذاری آماده را ارایه و شرایط و جایگاه ویژه چابهار و سرمایه‌گذاری در این بندر اقیانوسی مهم راهبردی را برای سرمایه‌گذاران خارجی تسهیل و ارایه کردیم.

دکتر ریگی با ارایه گزارشی از میزان جذب سرمایه‌گذاری گفت: تعداد ۱۰۰ مورد تقاضای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در این مدت کوتاه از مدیریت داشتیم. 

وی با اشاره به ۸۱۶ پروژه تعریف شده در سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد: ۸۱۱ پروژه در حال ساخت می باشند و در این بین پروژه‌های بزرگی همچون فولاد مکران به ۹۱ درصد پیشرفت کار رسیده است. 

گفتتی است، در این جلسه، به دعوت حمیرا ریگی مدیر عامل سازمان، دکتر سالاری رئیس دبیرخانه شورای‌عالی صنایع دریایی کشور نیز ضمن حضور، گزارشی از اهم اهداف شورای‌عالی و سرمایه‌گذاری در حوزه صنایع دریایی کشور و تاثیر آن در منطقه راهبردی اقیانوسی چابهار ارایه کرد.

در خاتمه‌ نشست، تعدادی از سرمایه‌گذاران و فعالین‌اقتصادی بخش‌خصوصی به بيان مشکلات و چالش‌ها، و خواهان حمایت و حل مسائل مطروحه، پرداختند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل