جدیرترین اخبار :
  • کاهش واردات افغانستان از پاکستان؛ چابهار جایگزین می‌شود
  • شناسایی چالش‌ها و فرصت‌ها
  • سواحل اقیانوسی چابهار؛ رویای موج‌سواران
  • توسعه اقتصادی؛ نقش تعیین‌کننده دانشگاه‌ها
  • دیدار عیدانه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از قطب سوم پتروشیمی

برای نخستین بار برگزاری جلسه شورای اداری سازمان منطقه آزاد چابهار در منطقه منفصله ریمدان

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 3/04/03 | تعداد بازید :579

جلسه شورای اداری با حضور رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل، معاونین، مدیران و مشاورین سازمان منطقه آزاد چابهار با دستور کار برنامه‌ریزی برای استقبال از زوار پاکستانی جهت حضور در اربعین حسینی و راه‌اندازی منطقه آزاد مشترک با پاکستان در منطقه منفصله ریمدان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار؛ حمیرا ریگی در این جلسه با اشاره به اینکه منطقه منفصله ریمدان بر اساس قانون به منطقه آزاد چابهار الحاق گردیده، آن را فرصتی ایده‌آل در گسترش مراودات اقتصادی و لجستیکی با کشور پاکستان و پلی برای کریدور شرقی-غربی دانسته و افزود: در آخرین سفر رئیس جمهور شهید به کشور پاکستان تفاهم‌نامه همکاری بین دو کشور، در خصوص ایجاد منطقه آزاد مشترک در منطقه منفصله ریمدان به امضاء رسید. امروز انتظار است معاونین و مدیران سازمان با برنامه‌ریزی و هم‌افزایی در تحقق‌پذیری و اجرایی کردن آن نهایت تلاش‌هایشان را بکنند تا شاهد عمران و آبادانی در این منطقه راهبردی مرزی باشیم.

بر اساس این گزارش، دکتر ریگی همچنین تصریح کرد، خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی از دیگر برنامه هایی است که در دست اقدام می باشد، و جا دارد از ارایه خدمات به بیش از ۴۵ هزار نفر از زوار پاکستانی در سال گذشته یاد کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد که در سال جاری با آماده سازی زیرساخت‌ها و امکانات برای اقامت و پذیرایی بخشی از زوار اربعین، با همدلی و هم‌‌افزایی معاونین و مدیران سازمان، شاهد تامین زیرساخت‌ها و امکانات در کوتاه‌ترین زمان برای این عزیزان باشیم.

گفتنی است؛ در این جلسه دیگر موضوعات مرتبط مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر گردید هر یک از معاونین و مدیران با همکاری با مدیریت منطقه ریمدان برای انجام ماموریت های محوله، اقدامات لازم را بعمل آورند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل