جدیرترین اخبار :
  • هند و آسیای مرکزی کارگروه مشترک در مورد «بندر چابهار و افغانستان» تشکیل می‌دهند
  • پیام تبریک مسوول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار برای صعود زودهنگام تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی 2022 قطر
  • برگزاری یادواره شهید شاخص کشوری سر لشکر حاج قاسم میر حسینی در منطقه آزاد چابهار
  • مدیریت یکپارچه، الزام قانونی مناطق آزاد است
  • یادواره شهید شاخص کشوری سر لشکر شهید حاج قاسم میر حسینی

350 میلیارد تومان برای زیرساخت های پتروشیمی چابهار هزینه شد

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/02/19 | تعداد بازید :1625
مدیر سایت شهرک پتروشیمی مکران در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: برای آماده سازی زیرساخت های برق، آب و زیرسازی معابر، ایجاد کانال های هدایت آب های سطحی، تسطیح و حصارکشی اراضی واحدهای مختلف پتروشیمی چابهار تاکنون 350 میلیارد تومان هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی و عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار جهانبخش جعفری روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرک پتروشیمی چابهار با هدف توسعه سواحل مکران و صادرات محصولات پتروشیمی با پیش بینی سرمایه گذاری سه میلیارد یورویی عملیات اجرایی آن از سال 1391 آغاز شده است.
وی با بیان اینکه شهرک پتروشیمی توسعه نگین مکران در زمینی به مساحت هزار و 280 هکتار در حال ساخت است، خاطرنشان کرد: 6 واحد پتروشیمی شامل پنج واحد تبدیل گاز به محصولات پایین دستی و یک واحد اوره آمونیاک در این شهرک راه اندازی می شود.
وی گفت: ظرفیت تولیدی فاز نخست این شهرک در حدود هشت و نیم میلیون تن در سال است که عمده محصولات پتروشیمی صادراتی و مابقی محصولاتیست که به عنوان خوراک برای مجتمع‌های پتروشیمی و صنایع پایین دستی در نظر گرفته شده است.
وی از حمایت سازمان منطقه آزاد چابهار برای ساخت شهرک پتروشیمی قدردانی کرد و افزود: حمایت جامعه محلی قوت قلبی برای استقرار صنایع اشتغالزا و تولید محور است.
مدیر سایت شهرک پتروشیمی مکران ادامه داد: به قشرهای مختلف مردم اطمینان می دهم پتروشیمی چابهار هیچ خطری برای ساکنان این منطقه ندارد و با امکانات و دستگاههای پیشرفته روز دنیا تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.
جعفری ایجاد اشتغال برای افراد بومی را یکی از اهداف مهم این طرح بزرگ ملی عنوان کرد و افزود: پس از رسیدن گاز در 2 سال آینده قسمت هایی از این شهرک آغاز بکار خواهد کرد.
وی ادامه داد: بخش خصوصی با همراهی و همگامی دولت سعی در آبادانی، توسعه و ایجاد اشتغال ساکنان سواحل زیبای مکران دارد.
وی تصریح کرد: برای نخستین بار گاز از ایرانشهر به چابهار با سرمایه گذاری هزار و 100 میلیارد تومانی بخش خصوصی خواهد رسید.
وی بنادر شهید بهشتی و کلانتری، منطقه آزاد و استقرار صنایع مختلف را از مهمترین فرصت ها برای توسعه سیستان و بلوچستان عنوان کرد.
به گزارش ایرنا چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران و سرزمین موج و مرجان واقع در قلب مَکُّرانِ بلوچستان و در فاصله 645 کیلومتری جنوب زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان از 2 شهر به نام های چابهار و نگور، سه بخش مرکزی، دشتیاری و پلان، 6 دهستان و 438 روستا تشکیل شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل