جدیرترین اخبار :
  • شعار روز جهانی جهانگردی امسال جهانگردی و توسعه روستایی اعلام شد
  • منطقه آزاد چابهار در هفته ای که گذشت
  • ساخت فرودگاه چابهار خواست اصلی مردم سواحل مکران است
  • تعلل در ساخت شهر فرودگاهی چابهار، قابل جبران نیست
  • ساخت فرودگاه چابهار سبب افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه روابط تجاری می‌شود

احداث اولین تیرپارک محور چابهار-سرخس آغاز شد

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/04/27 | تعداد بازید :1084
در سفر دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، احداث اولین تیرپارک محور چابهار-سرخس نیز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایسنا، سرپرست معاونت سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: در مجموع 5 تیر پارک در محور چابهار-سرخس ایجاد می‌شود که تیرپارک چابهار اولین و مهم‌ترین آن‌هاست.

غلام‌رضا پناه افزود: هم ‎ زمان با احداث این تیرپارک‌ها، 3 هزار کشنده مدرن سوئدی نیز برای تقویت ناوگان بار محور شرق و افزایش ترافیک در بندر چابهار با مشارکت سه شرکت از جمله شرکت توسعه سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار به چابهار می‌آید و به افراد بومی واگذار می‌شود. در مجموع رقم سرمایه‌گذاری برای تیرپارک‌ها و خرید کشنده‌ها 500 میلیارد تومان است.

وی در این خصوص به حمایت سازمان منطقه آزاد چابهار از متقاضیان خرید این کامیون‌ها اشاره کرد و گفت: طبق مذاکراتی که سازمان با دو بانک عامل داشته است قرار شد این دو بانک برای خرید این کامیون‌ها به این متقاضیان تسهیلات خوب و مناسب ارائه نمایند.

پناه درباره تیرپارک‌ها نیز گفت: هر مرکز یا تیرپارک شامل جایگاه ارائه سوخت خودروها شامل بنزین و گازوئیل، کارواش، تعمیرگاه نمایندگی‌های مجاز خودرو، رستوران، سوپرمارکت و محل استراحت رانندگان خواهد بود.

به گفته وی اولین تیرپارک در چابهار ایجاد خواهد شد که به‌عنوان تیرپارک اصلی مسیر چابهار– سرخس از طریق اتاق کنترل رفت‌وآمدهای کامیون‌ها و عملکرد چهار تیرپارک مستقر در طول این مسیر را کنترل و هدایت خواهد کرد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل