جدیرترین اخبار :
  • منطقه آزاد چابهار در هفته ای که گذشت
  • اهتمام ویژه در جهت احقاق حقوق حقه فعالین اقتصادی مناطق آزاد
  • با مساعدت منطقه آزاد چابهار دستگاه آنژیوگرافی بیمارستان امام علی (ع) چابهار نصب می‌شود
  • رقابت ساحلی بازان منطقه آزاد چابهار در انزلی
  • تکمیل راه آهن چابهار-سرخس شبکه ارتباطی گسترده‌ای را ایجاد می‌کند
در دیدار مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران با وزیر ترانسپورت افغانستان مطرح شد:

افغانستان نگاه ویژه ای به بندر چابهار ایران دارد

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/05/13 | تعداد بازید :800
دولت افغانستان به دنبال بهبود و توسعه روابط تجاری و اقتصادی با ایران است و در این راستا به بندر چابهار توجه ویژه داشته است.

محمد حمید طهماسی؛ وزیر ترانسپورت و هوانوردی افغانستان،  برای استفاده حداکثری از امکانات و فرصت های تجاری فراهم شده در بندر چابهار ، ابراز علاقه کرد و گفت: دولت افغانستان به دنبال بهبود و توسعه روابط تجاری و اقتصادی با ایران است و در این راستا به بندر چابهار توجه ویژه داشته است.
به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از خبرگزاری آوا، وزیر ترانسپورت کشورمان « تخفیفات و مشوق های ارائه شده در بندر چابهار » را بسیار راهگشا در توسعه همکاری های بندری و دریایی بین دو کشور دانست و از تشکیل شرکت کشتیرانی برای تقویت فعالیت های دریایی در ایران خبر داد.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران نیز در این دیدار گفت: بندر چابهار فرصت طلایی برای ایران و افغانستان در زمینه صادرات و ترانزیت محسوب می شود.

محمد راستاد؛مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران با تاکید بر اینکه پس از افتتاح فاز یک بندر چابهار تاکنون ۸ کشتی حامل بار گندم ترانزیتی و یک کشتی حامل حبوبات به مقصد افغانستان در تنها بندر اقیانوسی ایران پهلو گیری کرده است ، افزود: بندر چابهار فرصت طلایی برای  ایران و  افغانستان در زمینه صادرات و ترانزیت محسوب می شود.
وی ابراز امیدواری کرد: با هماهنگی و همکاری ایجاد شده بین دو کشور ، در آینده نزدیک شاهد سرمایه گذاری بخش خصوصی افغانستان برای پایانه صادراتی لجستیکی در چابهار باشیم.
راستاد تاکید کرد: بندر چابهار می تواند به عنوان حلقه واسط بسیار مناسب در زمینه مایحتاج محموله های مورد نیاز  کشور افغانستان نقش آفرینی کند.

جابر انصار؛ رایزن بازرگانی سفارت افغانستان در ایران نیز با قدر دانی از تمهیدات جمهوری اسلامی ایران در پروژه ترانزیت گندم به خاک افغانستان ، مشوق های ارائه شده در بندر چابهار را برای فعالان تجاری قابل لمس و محسوس دانست.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل