جدیرترین اخبار :
  • برنامه محوری در اقدامات ، شفافیت در عملکرد همراه با عدالت و اخلاق نقشه راه مدیران سازمان
  • سرپرست معاونت فنی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد چابهار منصوب شد
  • 12.7 هزار میلیارد ریال ارزش تولیدات هشت ماهه گذشته منطقه آزاد چابهار
  • اجرای سریع پروژه‌های زیرساختی منطقه آزاد چابهار در اولویت است
  • تحقق دیپلماسی اقتصادی و تحرک‌بخشی در منطقه آزاد چابهار با مدیریت جدید

تشریح راهبردهای سازمان منطقه آزاد چابهار در جشنواره تابستانی مونسون

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/06/09 | تعداد بازید :3017
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در آیین آغاز جشنواره تابستانی مونسون که به‌صورت زنده از سری برنامه‌های شب‌های کویر از شبکه استانی "هامون" پخش شد، راهبردهای این سازمان را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی گفت: تأثیر بر اقتصاد محلی، انتقال دانش و تکنولوژی، توسعه تعاملات بین‌المللی، مشارکت جوامع محلی و توسعه بندر و حمل‌ونقل و ترانزیت 5 راهبرد این سازمان هستند.
وی افزود: در حال تبدیل‌شدن به قطب برنج هستیم، در بحث فرآوری و بسته‌بندی مواد غذایی، 197 قرارداد سرمایه‌گذاری کوچک و متوسط در یک سال گذشته منعقدشده است، که تاکنون فعالان و سرمایه‌گذاران زیادی در این زمینه جذب و وارد فضای تولیدشده‌اند.
کردی افزود: برنامه سوم ما توسعه بندر و حمل‌ونقل و ترانزیت بوده که تاکنون توفیقات خوبی در این زمینه داشته‌ایم هم‌زمانی و اتصال و پشتیبانی هر یک از این پروژه‌ها با مهم است، اتصال پتروشیمی به بندر بسیار مهم بوده و بر اساس طرح در حال اجرا است.
وی گفت: حدود 6 میلیون تن رفت‌وبرگشت بار فولاد داریم، کشورهای آسیای میانه بیش از 160 میلیارد دلار مبادلات با شرق آسیا و افریقای جنوبی داشته‌اند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار بیان کرد: راهبرد بعدی ما "مشارکت جوامع محلی" است که اقدامات بسیار خوبی انجام‌شده است که مشارکت با سازمان‌های مردم‌نهاد و مؤسسات را آغاز کرده‌ایم، به‌گونه‌ای که عملیات بازسازی و بهسازی روستای تیس تنها روستای مستقر در منطقه آزاد آغازشده و ساخت 24 کلاس درس در این روستا در حال انجام است.
کردی گفت: در حوزه گردشگری خرید صنایع‌دستی را در دستور کار قرار داده‌ایم که هدایای ما در منطقه آزاد صنایع‌دستی مردم منطقه است، در بحث فروش صنایع‌دستی و حضور در نمایشگاه‌های بزرگ نیز اقداماتی تاکنون انجام‌شده است.
وی ادامه داد: در بحث توجه به مقوله ورزش نیز منطقه آزاد حامی اول تیم ملی کریکت شده و باشگاه کریکت در این منطقه در حال ساخت است.
ایشان بیان کرد: ورزش‌های ساحلی و آبی نیز در چابهار به‌صورت ویژه پیگیری می‌شود، همچنین به‌زودی اردوی تیم ملی قایقرانی در چابهار برگزار می‌شود.
وی گفت: "انتقال دانش و تکنولوژی" از دیگر راهبردهای ما است که مرکز رشد واحدهای فناور در منطقه ایجاد و تفاهم‌نامه ایجاد پارک علم و فناوری در چابهار به وزارت علوم ارسال‌شده است.
کردی بیان کرد: راهبرد" توسعه تعاملات بین‌المللی"نیز از راهبردهای سازمان است که شرایط ویژه چابهاران را برای سرمایه‌گذاران جذاب کرده است در سال گذشته حدود 100 هیئت خارجی به چابهار آمده‌اند.
بر پایه همین گزارش در بخش دیگری از این برنامه از خانواده‌های معظم شهدای شهرستان چابهار تجلیل به عمل آمد.
این گزارش می‌افزاید؛ سازمان منطقه آزاد چابهار میزبان لاله صبوری بازیگر سینما و سریال‌های تلویزیونی بود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل