جدیرترین اخبار :
  • ورود لوازم خانگی کره ای به کلیه مناطق آزاد ممنوع است
  • بزرگراه چابهار کنارک طی چهار قطعه در حال احداث است
  • برگزاری دوره های آموزشی در مدرسه عالی و صنایع خلاق مکران منطقه آزاد چابهار
  • گام‌های هند برای عملیاتی شدن بندر چابهار
  • برگزاری دوره های آموزشی کارگاههای کوچک ، تحولات بزرگ در چابهار

بسته‌ سرمایه‌گذاری گردشگری چابهار رونمایی می‌شود

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/07/04 | تعداد بازید :1686
معاون فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد چابهار گفت: بسته سرمایه‌گذاری گردشگری این منطقه در هفته گردشگری رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار محمداکبر چاکرزهی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم درچابهاراظهار داشت: چابهار و سواحل مکران با بیش‌از 200 جاذبه گردشگری، تاریخی و جانوری بکر و طبیعی یکی‌از مستعد‌ترین مناطق برای گردشگران داخلی و خارجی است.

وی افزود: برهمین مبنا منطقه آزاد چابهار یک پیکره 2100 هکتاری را در محدوده این منطقه به پیکیره ویژه گردشگری اختصاص داده است و با شرکت‌های مشاور برای مطالعه این پیکره و تعریف بسته‌های سرمایه‌گذاری برای ایجاد زیرساخت‌های اقامتی از جمله هتل‌ها، هتل‌ آپارتمان‌ها و بوم‌گردی‌ها و مراکز تفریحی و به‌ویژه پارک‌های آبی و تفریحات دریایی قرارداد منعقد کرده است.

معاون گردشگری منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: بسته‌های سرمایه‌گذاری پیکره ویژه گردشگری منطقه آزاد چابهار که مراحل مطالعات نهایی خود را پشت سر می‌گذارد در هفته گردشگری که از 5 تا 11 مهرماه ادامه دارد، رونمایی و به سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری معرفی خواهد شد.

چاکرزهی گفت: زیرساخت‌های اقامتی و تفریحی در این پیکیره در کوتاه مدت ظرف 1 تا 3 ‌سال، در میان مدت ظرف 3 تا 5 سال و در بلند مدت حداکثر ظرف 5 تا 7 سال به‌بهره‌برداری می‌رسند و چابهار می‌تواند با زیرساخت‌های مناسب، توانمندی منحصر به فرد گردشگری خود را به نمایش بگذارد و به استقبال مسافران و گردشگران داخلی و خارجی برود.

معاون فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد چابهار گفت: هم‌اکنون منطقه آزاد چابهار با 4 هتل و هتل آپارتمان ظرفیت اسکان 500 تا 550 نفر را دارد که تلاش شده ظرف مدت کوتاهی در کوتاه مدت و در نهایت میان مدت با احداث مراکز اقامتی از جمله مراکز بوم‌گردی و هتل‌ها، ظرفیت اسکان در کلاس‌های مختلف قیمتی افزایش قابل توجهی داشته باشد.

وی بابیان اینکه اولین هتل بوم‌گری منطقه آزاد چابهار موسوم به آبکان تا پایان سال به‌بهره‌بردای می‌رسد، ادامه داد: تمرکز ویژه ما در کوتاه مدت، اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران خرد و بومی و احداث مراکز بوم‌گری برای افزایش ظرفیت اقامتی منطقه است چراکه مراکز بوم‌گری به‌دو دلیل مورد استقبال دهک‌های مختلف گردشگران است؛ اول به‌دلیل قیمت پایین در مقایسه با هتل‌ها برای قشر متوسط و دوم به‌دلیل تنوع و اسکان در فضایی صمیمی، قدیمی و فرهنگی برای گردشگران قشر پردرآمد.

چاکرزهی خاطرنشان کرد: منطقه آزاد چابهار هم‌چنین با توجه به کمبود جایگاه سوخت و شلوغی بیش‌از اندازه جایگاه‌ها در شهر گردشگر پذیر چابهار تاپایان سال برنامه‌ی ‌ویژه‌ای برای افزایش جایگاه‌های سوخت درکلاس‌های مختلف و مدرن از جمله جایگاه سیار و درجه سه در دستورکار دارد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل