جدیرترین اخبار :
  • همکاری‌های منطقه آزاد چابهار و کشور برزیل تقویت می‌شود
  • کریدور شمال - جنوب عامل مهمی در مسیر توسعه و شکوفایی کشورهاست
  • تاکید ایران، هند و ارمنستان بر استفاده موثر از بندر چابهار
  • انعقاد قرارداد ۱۰۰۰ میلیارد تومانی چابهار با یکی از برندهای معتبر کشور
  • حضور منطقه آزاد چابهار در رویداد نمایشگاهی اوراسیا
معاون وزیر ورزش و جوانان:

چابهار می تواند میزبان رقابت های ملی و بین المللی باشد

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/09/09 | تعداد بازید :2247
معاون وزارت ورزش وجوانان گفت: چابهار می تواند میزبان رقابت های ملی و بین المللی باشد و این امر مستلزم فراهم کردن زیرساخت های خوب ورزشی است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا ژاله فرامرزیان روز پنجشنبه در نشست شورای راهبردی ورزش و جوانان چابهار و کنارک اظهار داشت: شهرهای چابهار و کنارک به سبب همجواری با آب های ساحلی بهترین موقعیت برای برگزاری رقابت های آبی ساحلی و به ویژه قایقرانی و موج سواری را دارند.
وی بیان کرد: چابهار باید یکی از نقاط برخوردار در زمینه ورزش باشد و نباید سرانه فضای ورزش آن بعد از گذشت سالها 16 صدم مترمربع و محروم از امکانات و فضاهای ورزشی باشد.
معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: طرحهای نیمه ورزشی چابهار نیازمند تخصیص اعتبار ویژه برای تکمیل هستند.
وی با بیان اینکه مشکلات زیادی در حوزه ورزش وجود دارد، خاطرنشان کرد: استاندار سیستان وبلوچستان و فرمانداران باید از توسعه ورزش و تکمیل طرح های نیمه تمام بطور جدی حمایت کنند.
فرامرزیان بر توسعه ورزش های همگانی، ساخت خانه ورزش روستایی و زمین های چمن مصنوعی تاکید کرد و ادامه داد: هر آنچه که توان داریم برای حل مشکلات ورزش چابهار دریغ نخواهیم کرد.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز اظهار داشت: در راستای مسئولیت اجتماعی آمادگی کامل برای توسعه زیرساخت های ورزشی و تامین امکانات ورزشی را برای ورزشکاران منطقه داریم.
عبدالرحیم کردی افزود: امسال عملیات اجرایی دهکده المپیک به عنوان یکی از کامل ترین مجموعه های ورزشی شرق کشور با اعتبار 51 میلیارد تومان آغاز خواهد شد.
وی با بیان اینکه ساخت ورزشگاه اختصاصی کریکت نیز از دیگر برنامه ها است، خاطرنشان کرد: برای حمایت از ورزشکاران و اعزام آنان به رقابت های ملی و بین المللی همیشه پیش قدم بوده ایم.

معاون استاندار سیستان وبلوچستان نیز در این نشست اظهار داشت: بسیاری از پروژه های نیمه تمام ورزشی در سطح استان بیش از 10 سال در انتظار اعتبار هستند و کم کم زیرساخت های گذشته آنها نیز در حال از بین رفتن است.
محمد هادی مرعشی افزود: 46 هیات فعال ورزشی در 19 شهرستان استان نیاز به حمایت مالی ویژه دارند تا موفقیت لازم را در میدان های مختلف بدست آورند.
سرپرست معاونت سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: سهم این استان در کشور از نظر سرانه فضای ورزشی اندک است و با توجه به جمعیت بالای روستایی نیاز است به ورزش در روستاها بیشتر توجه شود.
مرعشی بیان کرد: آب و هوای مناسب و مطلوب چابهار ایجاب می کند زیرساخت های ورزشی در آن ایجاد شود تا ورزشکاران بسیاری از کشورها قبل از عزیمت به جام جهانی در این منطقه اردو بزنند.
معاون امنیتی انتظامی استاندار گفت: این اقدام به رونق گردشگری و صنعت توریسم کمک شایانی می کند.
سرپرست فرمانداری شهرستان ویژه چابهار نیز اظهار داشت: چابهار کمترین سرانه فضای ورزشی در استان را دارد و باید با اختصاص اعتبار لازم محرومیت های آن در این زمینه رفع شود.
رحمدل بامری افزود: چابهار فقط یک سالن ورزشی برای ورزشکاران دارد که این خود جای تاسف است که مسئولان برای زیرساخت های ورزشی اقدامی انجام نداده اند.
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان وبلوچستان نیز گزارشی از مشکلات ورزش استان را ارایه و بر حل مشکلات تاکید کرد.
امام جمعه موقت اهل سنت چابهار و رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار نیز از کمبود امکانات و تجهیزات ورزشی در این شهرستان انتقاد و بر حمایت از ورزشکاران و توسعه زیرساخت های ورزشی تاکید کردند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل