جدیرترین اخبار :
  • رسیدگی به امور سرمایه‌گذاران و فعالین اقتصادی خارجی منطقه آزاد چابهار
  • انتصاب در منطقه آزاد چابهار
  • انتصاب در منطقه آزاد چابهار
  • انتصاب در منطقه آزاد چابهار
  • گردهمایی علماء تشیع و‌ تسنن پیرامون تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف در چابهار برگزار شد
در دیدار مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با مدیرکل صداوسیمای استان عنوان شد؛

رسانه مهم‌ترین ابزار گفتگو در عصر حاضر

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 2/01/04 | تعداد بازید :734
رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در دیدار عیدانه با مدیرکل صداوسیمای استان سیستان و بلوچستان گفت: مهم‌ترین ابزار گفتگو در عصر حاضر رسانه است و صداوسیما مهم‌ترین نقش را در این زمینه برعهده دارد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، امیر مقدم در دیدار عیدانه با علی کیخا، مدیرکل صداوسیمای استان ضمن تأکید بر اهمیت حضور یک رسانه برای بازتاب ظرفیت‌های چابهار اظهار داشت: داشته‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی چابهار می‌تواند این منطقه را به یکی از مقاصد اصلی سفر گردشگران تبدیل کند.

وی ادامه داد: برای معرفی این پتانسیل‌ها در حوزه‌های جذب سرمایه‌گذار و گردشگر به مردم کشور و جهان، نیاز به طراحی و تدوین یک پیوست رسانه‌ای قوی داریم.

 به گفته مقدم، حضور یک رسانه برای بازتاب این توانمندی‌ها ضروری است و صداوسیما به‌عنوان یکی از مهم‌ترین ابزارهای اطلاع‌رسانی در راستای تبیین این موضوع نقش ویژه‌ای دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به تفاهم‌نامه منعقدشده برای راه‌اندازی یک ‌صداوسیمای مستقل در این منطقه، آمادگی کامل برای راه‌اندازی بسترهای لازم موجود است.

مقدم در پایان گفت: برای تحقق این خواسته، آمادگی داریم تا زمان راه‌اندازی کامل دفتر صداوسیمای ویژه منطقه آزاد، به‌منظور پوشش خبرها و معرفی ظرفیت‌های اقتصادی و گردشگری چابهار، دفتر خبر مکران را در فاز کوتاه‌مدت راه‌اندازی و به بهره‌برداری برسانیم.

صداوسیما بستری مناسب برای معرفی منطقه آزاد چابهار

در ادامه این جلسه، علی کخا، مدیرکل صداوسیمای استان سیستان و بلوچستان بر اهمیت موضوع اطلاع‌رسانی تأکید کرد و گفت: کیفیت مطالب ارائه‌شده در این بستر هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ظرفیت‌های منطقه آزاد چابهار را برای جذب گردشگر ارزشمند دانست و افزود: صداوسیما آماده بسترسازی برای ساخت برنامه‌های گفتگو محور و کارشناسی در حوزه معرفی پتانسیل‌های اقتصادی و گردشگری این منطقه آزاد است.

مدیرکل صداوسیمای استان سیستان و بلوچستان در پایان یادآور شد: حوزه اطلاع‌رسانی و بالأخص صداوسیما نقش مهمی در آگاه‌سازی و شناساندن توانمندی‌های اقتصادی، طبیعی، فرهنگی و جامعه محلی یک منطقه دارد.

گفتنی است، چابهار يکی از مناطق آزاد هفت‌گانه و تنها بندر اقيانوسی ايران در استان سيستان و بلوچستان با آب‌وهوای هميشه بهاری است که تنها گذرگاه ارتباطی بين کشورهای آسيای ميانه محصور در خشکی (ازبکستان، تاجيکستان، ترکمنستان، قرقيزستان و قزاقستان) با آب‌های آزاد است.

اين منطقه آزاد که در شرق خليج چابهار واقع ‌شده، يکی از مهم‌ترين نقاط کريدور شمالی و جنوبی و شرقی و غربی جهان است.

 

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل