جدیرترین اخبار :
  • منطقه آزاد چابهار در هفته ای که گذشت
  • قهرمانی تیم منطقه آزاد چابهار نماینده استان سیستان و بلوچستان در مسابقات دو صحرانوردی کشور
  • نمایشگاه توانمندی‌های ملی صنعت ساختمان در منطقه آزاد چابهار
  • جانبازان و معلولین قهرمان کشور خلیج چابهار را درنوردیدند
  • انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان‌های منطقه آزاد چابهار و شیلات ایران
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار مطرح کرد:

‌حضور صنعتگرانی از آسیا تا اروپا در جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/11/17 | تعداد بازید :1435
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: صنعتگرانی از آسیا تا اروپا در بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر ۲۵ تا ۲۸ بهمن‌ماه به میزبانی چابهار شرکت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر امسال با حضور کشورهایی از آسیای میانه، آسیای جنوبی، تا اروپا ۲۵ تا ۲۸ بهمن‌ماه در چابهار برگزار می‌شود و صنعتگران این کشورها به همراه صنعتگران عمدتاً سوزن‌دوز بلوچ دستاوردهای خود را به‌نمایش می‌گذارند.

وی افزود: هدف ما از برگزاری این جشنواره در چابهار، برندسازی و تجاری‌سازی نقوش منحصر به فرد بلوچ در سوزن‌دوزی است؛ می‌خواهیم فرهنگ اصیل بلوچ تلفیقی با مد روز شود و با برند متناسبی در بازار جهانی ارائه شود.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: برگزاری بخش بین‌الملل جشنواره مد و لباس فجر به ما این امکان را می‌دهد که پیوند‌های نقوش محلی بلوچستان که با برخی همسایگان یکسان است، مستحکم‌تر شود و با ارائه، ثبت و ضبط مناسب آن، کشور و کسی نتواند این نقوش منحصر به فرد را کپی‌برداری کند، کمااینکه به دلیل برخی اهمال‌ها تاکنون کپی‌برداری اتفاق اتفاده است.

کردی خاطرنشان کرد: یکی‌از مهم‌ترین بخش‌هایی که در این جشنواره دنبال می‌شود، تبادل هنر و دانش صنعتگران ما با صنعتگران دیگر کشورهای شرکت‌کننده است؛ در اثنای جشنواره کارگاه‌هایی پیش‌بینی شده که صنعتگران ما به‌همراه صنعتگران دیگر کشورهای شرکت‌کننده باهم به تبادل هنر، فن و دانش می‌پردازند تا برای برند‌سازی، تجاری‌سازی و ثبت و ضبط بهتر از تجربیات و فنون هم بهره‌گیرند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل