جدیرترین اخبار :
  • ساخت فرودگاه چابهار خواست اصلی مردم سواحل مکران است
  • تعلل در ساخت شهر فرودگاهی چابهار، قابل جبران نیست
  • ساخت فرودگاه چابهار سبب افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه روابط تجاری می‌شود
  • شب تاب دریایی؛ جاذبه ای بی نظیر در چابهار
  • «سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق» دبیرخانه شورایعالی منصوب شد

توسعه محور شرق از اولویت های اصلی وزارت راه و شهرسازی

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/11/18 | تعداد بازید :488
توسعه محور شرق کشور به دلیل تاثیر گذاری بر رونق اقتصادی ایمن منطقه به ویژه استان سیستان و بلوچستان ، یکی از اولویت‌ها و اقدامات اساسی وزارت راه و شهرسازی و دولت محسوب می شوند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار نقل، وزیر راه و شهرسازی در بدو ورود به استان سیستان و بلوچستان از اولویت توسعه محور شرق نزد دولت و وزارت راه و شهرسازی خبر داد و گفت: ساخت و توسعه راه‌آهن چابهار - زاهدان - مشهد (ایستگاه یونسی) باهدف تحقق برقراری ترانزیت کالا در کریدور شماره ۴ در دستور کار قرار دارد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی صبح امروز باهدف بازدید از پروژه‌های استان سیستان و بلوچستان در رأس هیئتی وارد فرودگاه بین‌المللی زاهدان شد و مورد استقبال مقامات استانی و نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

وزیر راه و شهرسازی ضمن تبریک ایام فرخنده دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: توفیقی حاصل شد تا به‌عنوان وزیر راه و شهرسازی برای دومین مرتبه در سال جاری به استان سیستان و بلوچستان سفر کنم. در این سفر پروژه‌های واقع در شمال استان مورد بازدید قرار خواهند گرفت، تعدادی پروژه افتتاح و عملیات اجرایی چند پروژه دیگر آغاز خواهد شد.

اسلامی تصریح کرد: توسعه محور شرق کشور به دلیل تأثیرگذاری بر رونق اقتصادی ایمن منطقه به‌ویژه استان سیستان و بلوچستان، یکی از اولویت‌ها و اقدامات اساسی وزارت راه و شهرسازی و دولت محسوب می‌شوند. بر همین اساس تلاش می‌شود با رفع موانع پیشرفت پروژه‌های استان سیستان و بلوچستان، سرعت توسعه پروژه‌ها به‌گونه‌ای حفظ شود که در زمان مقرر به سرانجام برسند.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید خاطرنشان کرد: ساخت و توسعه راه‌آهن چابهار - زاهدان - مشهد (ایستگاه یونسی) باهدف برقراری جریان ترانزیت کالا در کریدور شماره ۴ در دستور کار قرار دارد.

شایان‌ذکر است، افتتاح محله شیرآباد زاهدان، شروع عملیات چهارم راه‌آهن زابل - زاهدان، افتتاح فاز یک خط انتقال آب نیمه به شهر جدید رامشار، افتتاح کمربندی لوتک در مسیر بزرگراه زاهدان - زابل، افتتاح ۱۳ کیلومتر از جاده ترانزیتی محمدآباد - میلک و پل بزرگ سیستان و شروع عملیات باند دوم بزرگراه زاهدان - خاش ﴿چابهار﴾ به‌طور ۱۹ کیلومتر برنامه سفر وزیر راه و شهرسازی در سفر به استان سیستان و بلوچستان را تشکیل می‌دهند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل