جدیرترین اخبار :
  • اطلاعيه دعوت به مشاركت در «بورس بین‌الملل مناطق آزاد» منتشر شد
  • تقویت دیپلماسی با هم‌افزایی مزیت‌ ترانزیتی مناطق آزاد
  • برپایی آموزش های اشتغال محور در ندامتگاه چابهار
  • شماره پانزدهم هفته نامه چابهار تایمز
  • دستورات ویژه رئیس جمهور برای ساماندهی حاشیه نشینی چابهار

طرح‌های ویژه گردشگری منطقه آزاد چابهار بررسی شد

گردشگری | تاریخ خبر : 98/05/01 | تعداد بازید :2357
نشست بررسی پروژه های گردشگری منطقه آزاد چابهار با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، استاندار سیستان و بلوچستان و مدیرعامل منطقه آزاد چابهار با هدف تسریع روند تکمیل این طرح ها برای استفاده گردشگران برگزار شد.

پیرو تفویض اختیار علی‌اصغر مونسان ، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، وی روز گذشته (دوشنبه۳۱ تیر) به همراه جمعی از معاونین این سازمان در نشست بررسی طرح‌های گردشگری چابهار حضور یافت.

این نشست که با حضور احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان، عبدالرحیم کردی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار، و ولی تیموری معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی و با هدف بررسی پروژه‌های گردشگری چابهار و تسریع روند تکمیل این طرح ها برای استفاده گردشگران برگزار شد، طرح‌های گردشگری منطقه آزاد چابهار مانند پروژه پیکره ششم گردشگری و دو هزار و ۱۰۰ هکتاری گردشگری منطقه، مجموعه گردشگری شهباز، مجموعه گردشگری بلوچ ، مجموعه گردشگری لیپار و مجموعه گردشگری و ورزشی پیلبند مورد بحث و بررسی قرار گرفتند.

مونسان در این نشست با بیان اینکه برنامه‌های ویژه‌ای برای استان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته‌ایم گفت: منطقه آزاد چابهار ظرفیت‌های خوبی دارد و باید بتوانیم از این ظرفیت‌ها به نحو مطلوب استفاده کنیم.

وی همچنین افزود: بزرگ‌ترین مزیت چابهار دریا و ساحل بی‌نظیر آن است؛ لذا پروژه‌هایی را باید اجرا کرد که گردشگر برای سفر به چابهار تمایل پیدا کند و مدت حضور گردشگر در چابهار افزایش یابد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با تاکید بر انجام پروژه های جاذب گردشگری دریایی گفت: کلوپ ورزش‌های آبی یکی از پروژه‌های جاذب گردشگر است که می تواند در منطقه آزاد چابهار احداث شود. ضمن این‌که وجود کوه‌های مریخی نیز یکی دیگر از ظرفیت‌های بی‌نظیر در چابهار است و باید بتوانیم از این ظرفیت به خوبی استفاده کنیم.

در سفر گذشته علی اصغر مونسان به منطقه آزاد چابهار مقرر شد با مشارکت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و منطقه آزاد چابهار، سه کمپ و کلوپ دریایی ، روستای دَرَک، ساحل خلیج تیس و کمپ کوه‌های مینیاتوری به صورت ویژه کار شوند که در نشست روز گذشته نیز این سه طرح مورد بررسی گرفت.

احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به اهمیت رونق صنعت گردشگری و نقش آن در درآمدزایی و ایجاد اشتغال گفت: خوشبختانه در حوزه گردشگری سیستان و بلوچستان شاهد یک تغییر نگاه هستیم.

وی افزود: «شهرها و مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان در حوزه گردشگری ظرفیت‌های متنوعی دارند و در این میان چابهار با بهره‌مندی از ظرفیت مهمی به نام دریا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.»

عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار هم در این هم‌اندیشی ضمن تشکر از توجه رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به استان سیستان و بلوچستان و به خصوص بندر چابهار و نگاه ویژه وی به توسعه گردشگری ، نگاه جدید و مثبت حاکمیت به چابهار را فرصتی برای پیشرفت های بیشتر این منطقه و توسعه زیرساخت های چابهار دانست.

ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری نیز در این نشست با اشاره به برنامه‌ریزی‌ها برای رونق و توسعه گردشگری در سیستان و بلوچستان گفت: برای رونق گردشگری در این استان کمپین ملی راه‌اندازی کرده‌ایم، رسانه‌ها و صداوسیما پای کار آمده‌اند و شاهد یک هم‌گرایی در حوزه رونق گردشگری در این استان هستیم؛ به‌گونه‌ای که بر اساس این کمپین تعداد زیادی فیلم و عکس از استان سیستان و بلوچستان به دست ما رسیده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل