جدیرترین اخبار :
  • رویداد شتاب چابهار برگزار شد
  • اطلاعيه دعوت به مشاركت در «بورس بین‌الملل مناطق آزاد» منتشر شد
  • تقویت دیپلماسی با هم‌افزایی مزیت‌ ترانزیتی مناطق آزاد
  • برپایی آموزش های اشتغال محور در ندامتگاه چابهار
  • شماره پانزدهم هفته نامه چابهار تایمز

نگرش بر زیبایی‌های تفتان تا مکران

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/08/12 | تعداد بازید :2153
مکران جایی است که موج‌های آب آرام خود را به ساحل زیبای چابهار می‌رسانند و در سایه سنگ ها، زنان سوزن‌دوز مشغول کار هستند و اکنون با برپایی نمایشگاهی در مرکز ایران در شلوغ ترین ساعت شب لحظه های آرام سیستان و بلوچستان را می توان احساس کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از خبرنگار ایمنا، زیبایی‌های سیستان و بلوچستان بر دیوارهای گالری نگرش قاب گرفته شده‌اند تا از ساحل زیبای این استان تا بلندی‌های آن را به علاقه مندان معرفی کنند؛ علیرضا فرهانی در خصوص برگزاری این نمایشگاه می‌گوید: نام نمایشگاه بر اساس رشته کوه‌های تفتان و ساحل چابهار که به مکران معروف است انتخاب شده است. این مناطق از مهمترین جاذبه‌های طبیعی استان سیستان و بلوچستانهستند که پتانسیل زیادی دارند اما ناشناخته‌اند.

این عکاس ادامه می‌دهد: هر عکاس پنج عکس از مجموعه عکس‌هایش انتخاب کرده است همچنین یک مجموعه چهار عکس از بانوان سوزن دوز سیستان بلوچستان که به نام دختران مهتاب است در نمایشگاه به نمایش درآمده است.

این عکاس می‌افزاید: هدف ما از رفتن به سیستان و بلوچستان خوب شدن حال دلمان بود در کنار آن عکاسی هم کردیم خیلی از سختی‌ها را به جان خریدیم و این اتفاق باعث شد سیستان و بوچستان را عمیق درک کنیم و من خود را سفیر سیستان و بلوچستان بدانم و همه این اتفاقات صفر تا صد شخصی بوده و زمانی که ما کارمان را آغاز کردیم هیچ مسئولی حضور نداشت.

وی خاطرنشان می‌کند: عواید حاصل از فروش نمایشگاه به بانوان هنرمند سیستان و بلوچستانی اختصاص می‌یابد.

فریده روشن نیز در حاشیه بازدید از نمایشگاه "از تفتان تا مکران، گستره زیبایی" به خبرنگار ایمنا می‌گوید: این نمایشگاه فوق العاده ای است که برای اولین بار در اصفهان زیبایی‌های سیستان و بلوچستان را به نمایش گذاشتند.

رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان، می‌افزاید: سیستان و بلوچستان آنگونه که شایسته دیدن است دیده نشده و فقط آسیب‌هایی همانند فقر و قاچاق این استان را شنیده‌ایم و به صنایع دستی و محل‌های گردشگری توجه نشده اما امید است این نمایشگاه بهانه‌ای برای توجه بیشتر باشد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل