جدیرترین اخبار :
  • نمایشگاه آیفیکس ۲۰۲۱ در کیش گشایش یافت
  • باارزش‌ترین امتیاز ایران، نقش لجستیکی و ارتباط است
  • ۲۰ غرفه صنایع دستی در نمایشگاه پاییزه منطقه آزاد چابهار راه‌ اندازی شد
  • حضور منطقه آزاد چابهار در نمایشگاه و همایش نفت، گاز، پتروشیمی و صنایع تجدید پذیر کیش (IFEEX 2021)
  • سفر هیات ورزش کریکت گوادر پاکستان به منطقه آزاد چابهار
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار اعلام کرد

بهره‌برداری از فرودگاه بین‌المللی چابهار در سال ۱۴۰۰

اقتصادی | تاریخ خبر : 98/09/14 | تعداد بازید :936
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار اعلام کرد که طی توافق انجام شده، فرودگاه بین المللی چابهار تا ۲۴ ماه آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایسنا، امروز (۱۴آذرماه) با حضور جمعی از مسئولان از جمله وزیر راه و شهرسازی آئین افتتاح عملیات اجرایی فرودگاه بین المللی چابهار برگزار شد.

در این مراسم عبدالرحیم کردی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار، در رابطه با مسائل فنی و مالی این فرودگاه توضیح داد: شهر فرودگاهی چابهار در زمینی به مساحت ۲۸۱۵ هکتار در ضلع شمالی منطقه احداث می شود که برآورد اولیه هزینه آن ۵۵۰ میلیارد تومان است که با منابع منطقه آزاد چابهار انجام می شود.

وی گفت با توافقی که با قرارگاه خاتم در رابطه با ساخت فرودگاه انجام شده، قرار است تا ۲۴ ماه آینده (سال۱۴۰۰) به بهره برداری برسد البته ما باید منابع را در زمان تعیین شده تامین کنیم.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار در ادامه با اشاره به جریان ساخت فرودگاه چابهار توضیح داد: طی سال‌های ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ بود که فرودگاه چابهار برای باری دیگر به جریان افتاد و در زمان فرماندار وقت و دبیر وقت توسعه ستاد مکران فرودگاه چابهار برای بار سوم کلید خورد.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۵ مجوز و موافقت اصولی فرودگاه صادر شد اما برخی موانع وجود داشت که فرآیند را به تاخیر انداخت تا اینکه در سال ۱۳۹۷ فصل دیگری از ساخت فرودگاه مکران باز شد و توافقی در اسفند سال گذشته بین دستگاه‌های مربوطه از جمله منطقه آزاد چابهار و وزارت راه و شهرسازی شکل گرفت و از ابتدای امسال فرآیند کسب مجوزهای قانونی در دستور کار قرار گرفت. سرانجام در مهر ماه سال جاری موافقت‌های اصولی با فرودگاه و اینکه مدیریت آن بر عهده منطقه آزاد چابهار باشد با حمایت‌های وزارت راه و شهرسازی شکل گرفت و بعد از انجام تشریفات لازم اکنون فرودگاه در مرحله ساخت قرار گرفته است.

کردی با اشاره به ابعاد اهمیت ساخت فرودگاه چابهار گفت: مسئله اول به ابعاد اجتماعی آن بر می‌گردد که برای مردم و گردشگران بسیار مهم بوده و همیشه درخواست فرودگاه را داشته‌اند.

وی افزود: موضوع دیگر در رابطه با اهمیت ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار به بعد اقتصادی آن بر می‌گردد که با توجه به جایگاه منطقه آزاد چابهار و اهمیت حمل و نقل ترکیبی باید فرودگاه در آن ساخته می‌شد.

مدیرعامل منطقه آزاد چابهار ابراز امیدواری کرد تا فرودگاه با توجه به توافقات انجام شده و تامین منابع لازم در زمان پیش بینی شده تکمیل و قابل بهره برداری باشد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل