جدیرترین اخبار :
  • تکمیل راه آهن چابهار-سرخس شبکه ارتباطی گسترده‌ای را ایجاد می‌کند
  • موتور توسعه شرق ایران
  • چابهار؛ دروازه ورود شرق به غرب
  • این شرکت فولادی در چابهار را بیشتر بشناسید
  • طرح تعاون اساتید باعث برون‌رفت تأمین نیروی کارآمد در سواحل مکران می‌شود

منطقه آزاد چابهار در کنار بندر شهید بهشتی ظرفیتی بزرگ برای توسعه ملی و منطقه ای

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/09/16 | تعداد بازید :1450
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به افتتاح بندر شهیدبهشتی در ابتدای دولت دوازدهم توسط رئیس جمهوری، افزود: پشتوانه این بندر، منطقه آزادچابهار است و اتصال این دو ظرفیت بزرگ در کنار هم، برای توسعه ملی و منطقه ای مثمر ثمر است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار "عبدالرحیم کردی" در برنامه "حالاآفتاب- ویژه اقیانوس" که به
صورت زنده از شبکه سوم سیما پخش شد، اضافه کرد: چابهار بهینه ترین مسیر اتصال آسیای میانه به بازارهای جهانی است و این بندر می تواند در دیپلماسی اقتصادی منطقه تغییر دهنده قواعد بازی در مبادلات بین المللی باشد.

وی با بیان اینکه ما در منطقه آزاد چابهار دو صنعت پتروشیمی و فولاد را هدف گذاری کردیم، گفت: صنایع پتروشیمی با ۸.۵ میلیون تن وصنعت فولاد با حدود ۱.۶ میلیون تن درسال در مجموع می تواند ۱۲ تن رفت و برگشت مواد برای بندر شهیدبهشتی داشته باشد.

کردی اظهار داشت: ایجاداشتغال و توانمندسازی جوامع محلی با استفاده از ظرفیت خوب دانشگاهی و مهارت آموزی رایگان برای حضور بومیان در صنایع منطقه آزاد چابهار از دیگر اهداف و ماموریت های اجتماعی سازمان است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: چابهار دروازه ورود به ایران است، در آغاز ورود به ایران شما به چابهار ورود پیدا می کنید.

وی افزود: چابهار پر از زیبایی است، سواحلی بسیار زیبا پر از شن های طلایی، سرزمین لاک پشتها، گله دلفین، کوههای مریخی و همچنین زیبایی هایی کویری و دشتی و در واقع هرآنچه زیبایی در دنیا قابل تصور است شما می توانید در چابهار تجربه کنید.

وی ادامه داد: چابهار سرزمین تجارت، تولید و اقتصاد است و آنچه که در دولت دوازدهم برای چابهار هدف گذاری شده قطعا آینده ای بسیار متفاوت با همه بنادر اقیانوسی و غیر اقیانوسی منطقه که بعنوان همکاران و حتی رقبای در منطقه قابل تصور خواهد بود.

کردی خاطرنشان ساخت: اعتقاد من بر این است که چابهار یک تقاطع و چهار راهی است که تمام ابزارها در یک نقطه براساس طرحهای توسعه ای پیش بینی شده است و پیشنهاد می کنم برای تفریح، گردش، اقتصاد و اشتغال می توانید در این نقطه برنامه ریزی نمایید.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل