جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار:

راه‌اندازی فرودگاه بین‌المللی چابهار می‌تواند محرکی برای جذب سرمایه‌گذار و گردشگر باشد

اقتصادی | تاریخ خبر : 99/05/04 | تعداد بازید :1396
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در نشست با اعضای کنسرسیوم تورهای ورودی به کشور که با حضور معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری و جمعی از مدیران سازمان برگزار شد، گفت: راه‌اندازی فرودگاه بین‌المللی در محدوده منطقه آزاد چابهار که فاز اول آن ظرف ۱۸ ماه راه‌اندازی خواهد شد می‌تواند محرکی برای جذب سرمایه‌گذار و گردشگر باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی افزود: زیرساخت‌های گردشگری با ورود تورها به‌صورت متناوب توسعه پیدا خواهند کرد که در طول ۲۰ سال گذشته در محدوده منطقه آزاد چابهار فقط هتل لیپار را داشتیم اما الآن چیزی حدود ۹ هتل در دست احداث است که تا انتهای سال جاری یکی از ۹ هتل در دست احداث منطقه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی بیان کرد: فعالان حوزه گردشگری بومی فعال‌شده‌اند و پکیج‌های خوبی برای تورهای گردشگری تعریف کرده و در کارشان موفق هستند.

کردی اضافه کرد: استفاده از ظرفیت دانشگاهی موجود در منطقه که از امکانات آموزشی خوبی برخورداراست، می‌تواند به حرفه‌ای نمودن افراد فعال در حوزه گردشگری و قرار گرفتن آنان در مدار توسعه کمک کند.

وی خاطرنشان ساخت: رونق صنعت گردشگری می‌تواند تأثیر مستقیمی بر معیشت و ایجاد درآمد بر سفره مردم بومی داشته باشد.

وی گفت: راه‌اندازی تورهای زیارتی از کراچی پاکستان به چابهار با خط هوایی جهت تشرف به عتبات عالیات اهم از ایران و عراق با توجه به بعد مسافت و امن بودن مسیر می‌تواند سالانه تعداد قابل‌توجهی از این جمعیت را به چابهار بکشاند.

ایشان بیان کرد: با طرح توسعه جدید و الحاق بندر شهید کلانتری به منطقه آزاد چابهار راه‌اندازی مجدد تور عمان به چابهار از مسیر دریایی با کشتی‌های دومنظوره باری و مسافری می‌تواند تورهای خارجی به مقصد چابهار را افزایش چشمگیری دهد.

کردی اظهار داشت: در راستای توسعه مزیت گردشگری یازده نقطه در مسیر ساحل از درک تا گواتر شناسایی‌شده تا با توسعه خدمات بین‌راهی خدمات بهتری به گردشگران ارائه گردد.

مک واطانویسان دبیر کنسرسیوم ارمنستان گفت: جاذبه‌های زیبا و منطقه بکر، تنوع انتخاب برای گردشگران ازجمله دریا، کویر، کوه‌های مریخی، درختان میوه متنوع و بوی زیبای گیاهان که می‌تواند برای رایحه‌درمانی استفاده شود.


شهلا میر بابایی دبیر کنسرسیوم خلیج‌فارس و عمان: گردشگری سلامت برای مردم عمان و کشورهای خلیج‌فارس، تورهای ترکیبی با چند کشور همسایه می‌تواند برای اروپایی‌ها جذابیت ویژه‌ای داشته باشد.

همکاری مشترک بین جوانان منطقه و جوانان عمان در زمینه‌های گردشگری، تهیه اپلیکیشن های عربی، روسی و چینی و آموزش دو زبان روسی و چینی به راهنمایان گردشگری ازجمله پبشنهاداتی بودند که از سوی اعضای کنسرسیوم مطرح شدند.


اعضای کنسرسیوم تورهای ورودی به کشور همچنین در نشستی با حضور مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار با فعالین بخش خصوصی چابهار شامل: مدیران هتل‌ها و مراکز اقامتی، تورلیدرها، صاحبان مراکز تفریحی و مدیران دفاتر خدمات مسافرتی درخصوص مباحث گردشگری و چگونگی برقراری تورهای خارجی از کشورهای عمان، عراق، سوریه، هند، ارمنستان، اتحادیه اروپا به مقصد چابهار را موردبحث و تبادل‌نظر قراردادند.

همچنین در این نشست مقر رشد در تداوم همکاری فی‌مابین منطقه آزاد چابهار و کنسرسیوم تورهای ورودی به کشور همایش‌های گردشگری در آینده برگزار شود در ادامه هریک از فعالین گردشگری چابهار ضمن معرفی خود، خدمات قابل‌ارائه خود را جهت میزبانی از گردشگری ورودی بعد از پایان بیماری کرونا به مهمانان ارائه نمودند.

دبیران کنسرسیوم تورهای ورودی گردشگری به کشور در سفر سه‌روزه خود به چابهار به‌منظور شناخت محصولات صنایع‌دستی از نمایشگاه و فروشگاه منطقه از هنرهای زیبا، قدیمی و فاخر زنان و مردان منطقه دیدن کردند.

دبیران این کنسرسیوم که متشکل از کشورهای چین، ارمنستان، اتحادیه اروپا، عمان، عراق، ترکیه، هند، پاکستان و سوریه هستند از مراکز دیدنی و گردشگری منطقه بازدید کردند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل