جدیرترین اخبار :
  • اخذ مجوز جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه بین‌المللی چابهار
  • ایجاد منطقه آزاد گردشگری در سواحل مکران/ عملیات ساخت شهر فرودگاهی چابهار آغاز شد
  • شعار روز جهانی جهانگردی امسال جهانگردی و توسعه روستایی اعلام شد
  • منطقه آزاد چابهار در هفته ای که گذشت
  • ساخت فرودگاه چابهار خواست اصلی مردم سواحل مکران است

منطقه آزادچابهار ۱۲۰ کلاس درس در روستاها در حال ساخت دارد

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 99/06/22 | تعداد بازید :649
معاون فرهنگی، اجتماعی وگردشگری سازمان منطقه آزادچابهار گفت: ۱۹ مدرسه در قالب ۱۲۰ کلاس درس با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان به صورت مشارکتی با خیران و سازمان نوسازی مدارس در شهرستان‌های چابهار، دشتیاری و کنارک محدوده سواحل مکران در حال ساخت است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از محمداکبر چاکرزهی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: مهمترین پروژه آموزشی در حال ساخت مجتمع آموزشی پیرسهراب چابهار است که می‌تواند نقش مهمی در جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان و همچنین تحصیل راحت آنان و دسترسی به کلاس‌های استاندارد با امکانات و تجهیزات مناسب را فراهم می‌کند.

وی افزود: سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای عمل به مسوولیت اجتماعی مساعدت‌های زیادی را در حوزه بهداشت و درمان، ورزش، حمایت از نهادهای حمایتی بهزیستی، کمیته امداد و سازمان‌های مردم نهاد غیردولتی انجام داده و ساخت مدارس را نیز با هدف توسعه زیر ساخت‌های آموزشی انجام می‌دهد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: این منطقه در راستای کمک به ناوگان آبرسانی سیار، توسعه و حل بخشی از مشکلات فرودگاه و بیمارستان امام علی (ع) ورود کرده است.

وی بیان کرد: منطقه آزاد چابهار در راستای کاهش مشکلات مردم و عمل به مسوولیت‌های اجتماعی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند و این راستا ۸۰ پروژه با ۴۰ میلیارد تومان اعتبار توسط این سازمان در روستاهای چابهار، دشتیاری و کنارک محدوده سواحل مکران بخش‌های آموزشی، فرهنگی، گردشگری، محیط زیست و ورزشی در حال اجراست.

چاکرزهی ادامه داد: ۳۳ خانه فرهنگ روستایی با مشارکت بنیاد مجتهدی و مشارکت ۵۰ درصدی منطقه آزادچابهار با سهم سه میلیارد تومان در حال ساخت است که می‌تواند منجر به ساماندهی خدمات فرهنگی به جامعه روستایی شود.

وی تصریح کرد: در حوزه ورزش نیز ۱۸ پروژه زمین چمن مصنوعی با اعتبار سه میلیارد تومان در حال ساخت است که برخی از آنها تکمیل و بقیه تا پایان سالجاری به بهره‌برداری می‌رسند.

عضو هیات مدیره منطقه آزادچابهار ادامه داد: در حوزه گردشگری و محیط زیست نیز اقدامات خوبی با هزینه ۲ میلیارد تومانی در حال انجام است که از جمله می‌توان به ساخت سایت پرنده نگری در گواتر اشاره کرد.

وی بیان کرد: ساخت نمازخانه، ساماندهی مناطق گردشگری و ساخت سرویس‌های بهداشتی و توسعه زیرساخت‌های گردشگری در نوار ساحلی گواتر- چابهار و درک زرآباد و روستاهای چابهار، دشتیاری و کنارک نیز در حال انجام است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل