جدیرترین اخبار :
  • ورود لوازم خانگی کره ای به کلیه مناطق آزاد ممنوع است
  • بزرگراه چابهار کنارک طی چهار قطعه در حال احداث است
  • برگزاری دوره های آموزشی در مدرسه عالی و صنایع خلاق مکران منطقه آزاد چابهار
  • گام‌های هند برای عملیاتی شدن بندر چابهار
  • برگزاری دوره های آموزشی کارگاههای کوچک ، تحولات بزرگ در چابهار
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار:

پروژه احداث بزرگترین هتل جنوب شرق کشور در چابهار آغاز شد

اقتصادی | تاریخ خبر : 96/10/05 | تعداد بازید :4970
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به آغاز پروژه ساخت بزرگترین هتل جنوب شرق کشور در چابهار گفت: سواحل مکران به زودی با بهره‌برداری از زیرساخت‌هایی که اکنون در چابهار در حال احداث است به قطب گردشگری کشور تبدیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی در حاشیه مراسم کلنگ‌زنی بزرگترین هتل جنوب شرق کشور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در چابهار اظهار داشت: سواحل مکران به‌زودی با بهره‌برداری از زیرساخت‌هایی که اکنون در چابهار در حال احداث است به قطب گردشگری کشور تبدیل می‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار با اشاره به آغاز ساخت بزرگترین هتل جنوب شرق کشور در چابهار گفت: عملیات احداث هتل 5 ستاره "سدس" با زیربنای 102 هزار مترمربع در 2 بلوک A و B در مدت زمان 60 ماه با سرمایه‌گذاری 400 میلیارد تومانی سرمایه‌گذاران کشورهای عربی در چابهار آغاز شد.

وی افزود: بلوک A در 23 طبقه و شامل مجموعه ورزشی، سینما، پارکینگ طبقاتی، شهربازی و رستوران در زیربنای 88 هزار مترمربع و بلوک B با زیربنای 14 هزار و 200 مربع در 7 طبقه ساخته می‌شود.

کردی خاطرنشان کرد: در سال اخیر مجوز ساخت 5 هتل جدید در منطقه آزاد چابهار صادر شده که امیدواریم با ساخت آنها تحول بزرگی را در صنعت گردشگری سواحل مکران برای جذب حداکثری توریست داخلی و خارجی شاهد باشیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: مجوز راه‌اندازی ایرلاین منطقه آزاد چابهار موسوم به "آسان‌ جت" نیز در هفته اخیر صادر شده و به زودی فایناس این شرکت با طرف برزیلی برای خرید 5 فروند هواپیما ایرباس و کوتاه برد آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: مراکز مختلف گردشگری و تفریحی در چابهار در حال احداث هستند که احداث بزرگترین پارک آبی جنوب شرق کشور، احداث شهر توریستی "رویال صدف"، اقامتگاه‌های بوم‌گردی در سواحل دریای عمان و احداث 4 کمپ گردشگری ساحلی در مجموع به مساحت 8 هکتار به ارزش یک میلیارد تومان در سواحل "درک" واقع در بخش "زرآباد" شهرستان کنارک، توسعه ساحل کنارک، ساحل چابهار و ساحل روستای رمین در شرق چابهار تنها بخشی از آنها است.

به گفته کردی چابهار و سواحل مکران با بهره‌برداری از زیرساخت‌های توریستی که هم اکنون در منطقه آزاد در حال ساخت است و همچنین راه‌اندازی ایرلاین منطقه آزاد و کاهش هزینه‌های سفر چابهار در آینده نزدیک همچون کیش و قشم به قطب گردشگری کشور تبدیل می‌شوند چرا که به گواه کارشناسان و صاحب‌نظران حوزه گردشگری در صورتی که زیرساخت‌های چابهار فراهم شود، این شهرستان مزیت رقابتی گردشگری بالایی دارد و در واقع جاذبه‌های چابهار بسیار جذاب‌تر و گردشگر‌پذیرتر از قطب‌های گردشگری کنونی ایران همچون کیش و قشم هستند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل