جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود

مدرسه ۶ کلاسه در چابهار افتتاح شد

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 99/09/22 | تعداد بازید :924
سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: دبستان ۶ کلاسه « امید ایران» در بخش مرکزی این شهرستان به همت منطقه آزاد و موسسات مردم نهاد افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار طاهره شهرکی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: دبستان « امید ایران» ازجمله مدارسی است که در فهرست مدارس در دست ساخت جهادگر شهید حسین علیمرادی در نقاط محروم گنجانده‌ شده بود که کار ساخت آن از سال ۹۷ آغاز شد و با بهره‌برداری از آن ۲۵۰ نفر دانش‌آموز از فضای آموزشی استاندارد بهره‌مند شدند.

وی بیان کرد: این دبستان با زیربنای۵۶۰ مترمربع با مشارکت سازمان منطقه آزاد چابهار، اداره‌کل نوسازی و تجهیز مدارس سیستان ‌وبلوچستان، موسسه خیریه دست یاری به دشتیاری، موسسه مهر ماندگار و جمعی از خیران مدرسه مدرسه‌ساز خارج از کشور ساخته‌شده است.

سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: این سازمان به عنوان اولین منطقه آزاد کشور سند مسوولیت اجتماعی را تدوین کرده و از سال گذشته تاکنون بیش‌از ۱۰۰ پروژه عمرانی را در مناطق چابهار، کنارک، دشتیاری، نیکشهر و قصرقند در حوزههای بهداشت و درمان،آموزش، ورزش،فرهنگ و هنر و محیط زیست در دست اقدام دارد.

وی اظهارداشت: ضریب ماندگاری دانش آموزان در سیستان و بلوچستان بویژه در جنوب استان ۲۵درصد بوده که نسبت به ضریب کشوری خیلی پایین است.

شهرکی تصریح کرد: عمده مشکلات در این مورد به امکانات آموزشی مرتبط است که امیدواریم با حمایت‌ها و برنامه‌های پیش‌بینی شده و همچنین همت نیروهای بومی شاهد ضریب ماندگاری بیش‌از ۷۰ درصدی در این منطقه باشیم.

وی گفت: سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای ایفای نقش مسوولیت اجتماعی خود جهت توسعه فضاهای آموزشی با مشارکت ظرفیت بخش‌های دولتی، موسسات مردم‌نهاد وخیران مدرسه‌ساز بیش‌از ۱۰۰ پروژه را در جنوب سیستان و بلوچستان در دستورکار دارد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل