جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود

آغاز فعالیت جامعه حرفه‌ای هتلداران و مراکز اقامتی در منطقه آزاد چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 99/09/24 | تعداد بازید :1222
سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار از آغاز به کار جامعه حرفه‌ای هتلداران و مراکز اقامتی منطقه آزاد چابهار خبر داد و افزود: فعالیت این تشکل بر اساس انتخابات صورت گرفته توسط اعضای هیئت مؤسس، هیئت‌مدیره و بازرسین طبق اساسنامه و در چهارچوب مقررات انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار طاهره شهرکی اضافه کرد: این تشکل به استناد ماده ۲۵ آیین‌نامه ایجاد، اصلاح، تکمیل، درجه‌بندی و نرخ‌گذاری تأسیسات گردشگری مصوب 1394/6/11 هیئت‌وزیران در راستای اهداف توسعه صنعت گردشگری به‌ویژه در حوزه هتلداری، جلسه مجمع عمومی جامعه هتل داران تشکیل‌شده است.

شهرکی بیان کرد: جامعه حرفه‌ای هتلداران می‌تواند نقش مهمی در توسعه کمی و کیفی و همچنین نظارت بر واحدهای اقامتی منطقه را داشته باشد.

وی تصریح کرد: بازدید و بررسی از نحوه ارائه خدمات در مراکز اقامتی، ارائه گزارش‌های دوره‌ای، رسیدگی به شکایت اشخاص، حق رأی در جلسات کمیسیون درجه‌بندی و شناسایی واحدهای غیرمجاز و .... از مهمترین وظایف جامعه هتلداران و مراکز اقامتی تحت نظارت سازمان منطقه آزاد چابهار می‌باشد.

ایشان ادامه داد: در حال حاضر در محدوده منطقه آزاد چابهار تعداد ۱۵ واحد هتل و مراکز اقامتی در حال فعالیت و تعداد ۹ هتل دیگر توسط سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال ساخت می‌باشند.

شایان‌ذکر است تشکیل اولین جامعه حرفه‌ای هتل داران و مراکز اقامتی در منطقه آزاد چابهار با حضور سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری، مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار، با شرکت سرمایه‌گذاران این بخش صورت گرفت.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل