جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود
با حضور وزیر راه و شهرسازی و مقامات پاکستانی؛

مرز ریمدان پس از 12 سال افتتاح شد

اقتصادی | تاریخ خبر : 99/09/30 | تعداد بازید :927
مرز ریمدان ایران و گبد پاکستان با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و وزیر تولیدات دفاعی پاکستان و مسئولانی از وزارتخانه‌های کشور، خارجه و صنعت و معدن امروز شنبه به صورت رسمی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از پانا با افتتاح مرز رسمی ریمدان تبادل کالا به صورت قانونی انجام و تردد مسافر نیز با گذرنامه صورت خواهد گرفت. مرز ریمدان در محدوده دشتیاری از سال ۸۷ راه‌اندازی شده و فاقد هرگونه امکانات و زیرساخت‌ بود اما در سال ۹۵ با پیگیری‌های مسوولان و مردم با رسمی شدن این مرز برای جابجایی کالا و مسافر بین ایران و پاکستان از سوی دولت موافقت شد.

به گفته استاندار سیستان و بلوچستان مرز ریمدان به عنوان یکی از مبادی رسمی برای افزایش مبادلات بازرگانی با پاکستان و اتصال آن به بندر مهم اقتصادی این کشور یعنی کراچی نقش مهمی ایفا خواهد کرد. از طرفی این مرز زمینه را برای اتصال چین و کشورهای جنوب شرق آسیا به شرق اروپا را فراهم می‌کند. مرز ریمدان دشتیاری در نقطه صفر مرزی ایران و پاکستان بهترین مسیر و راه دسترسی کشور به ۳۷ درصد جمعیت جهان (پاکستان، چین و هند) بوده بنابراین توجه به زیرساخت‌های این مرز برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی از الزامات است.

گفتنی است محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی روز جمعه به منظور افتتاح این مرز وارد چابهار شد. در این سفر عملیات اجرایی باند دوم راه زمینی چابهار – کنارک نیز توسط منطقه آزاد چابهار در راستای اهداف و سیاست‌های این منطقه در زمینه توسعه زیرساخت‌های حمل ونقل به طول ۲۲ کیلومتر آغاز شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل