جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود

رونمایی از ساخت انیمیشن لنج های چابهار

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 96/10/17 | تعداد بازید :1827
انیمیشن لنج های چابهار در 13 قسمت 11 دقیقه ای شنبه شب در مراسمی با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: به واسطه ی جام کشف شده انیمیشن در شهر سوخته؛ این استان خواستگاه انیمیشن در جهان است.
محمود دولت کردستانی اظهار داشت: هم اینک یک گروه 15 نفره در زمینه ساخت انیمیشن در سیستان و بلوچستان مشغول به فعالیت هستند که می توان این دعا را کرد که آینده ی انیمیشن متعلق به این استان است.
وی بیان کرد: سیستان و بلوچستان در زمینه ساخت انیمیشن بین المللی تنها یک قدم فاصله دارد و برای رسیدن به این هدف؛ همت و حمایت جدی مسئولان فرهنگی در این زمینه را می طلبد.
وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان ظرفیت های بسیار خوبی در زمینه ساخت انیمیشن دارد که می طلبد مسئولان و مدیران حمایت های ویژه ای به گروه انیمیشن ساز این استان داشته باشند.
وی افزود: گروه انیمیشن ساز سیستان و بلوچستان با ساخت مجموعه های قبلی توانمندی های خودشان را به نمایش گذاشته اند که نیاز است حمایت های جدی از این گروه داشته باشیم.
مدیرکل صدا و سیمای سیستان و بلوچستان گفت: این گروه انیمیشن ساز استان توانسته اند رتبه های ملی در این زمینه را از آن خود کنند.
کردستانی اظهار داشت: گروه انیمیشن سیستان و بلوچستان را سازمان ها و نهاد های زیادی به ویژه آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی، هلال احمر و سازمان منطقه آزاد چابهار حمایت و همراهی می کنند.
وی بیان کرد: قسمت نخست انیمیشن لنج های چابهار به خوبی توانسته مخاطب زیادی را جذب کند که امیدواریم قسمت دوم این مجموعه در سطح بین المللی مطرح شود.
وی افزود: در این انیمیشن فرهنگ و پیشینه تمدنی سیستان و بلوچستان به نمایش گذاشته شده است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این منطقه به عنوان یک ظرفیت ملی در اختیار سیستان و بلوچستان است به طوری که بسیاری از اهداف توسعه ای کشور در چابهار دنبال می شود.
عبدالرحیم کردی اظهار داشت: چابهار یک فرصت برای جوانان سیستان و بلوچستان است که در هر عرصه ای که می توانند فعالیت کنند فضا را برای آنها فراهم می کند.
وی بیان کرد: حضور انیمیشن سازان سیستان و بلوچستان در عرصه های بین المللی می تواند بخشی از توانمندی ها و ظرفیت های این استان را به نمایش بگذارد.
وی افزود: انیمیشن لنج های چابهار تلفیقی از فعالیت ها و اقداماتی است که بخشی از آن به سنت و فرهنگ مردم و بخش دیگر نیز ریشه در آینده صنعتی چابهار دارد.
به گزارش ایرنا مجموعه انیمیشن لنج های چابهار داستان زندگی مردم منطقه است که در قالب لنج بیان می شود و هر کدام از این لنج ها نماد یک گروه از انسانها هستند.
ساخت این انیمیشن با مشارکت سازمان منطقه آزاد چابهار و سازمان صدا و سیمای سیستان و بلوچستان انجام شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل