جدیرترین اخبار :
  • بازگشت اقتدار به مناطق آزاد با دستور ریاست محترم جمهور
  • جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی از اهداف ما است
  • عضو جدید هیات‌مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار منصوب شد
  • قانون مالیات بر ارزش افزوده برای مناطق آزاد اصلاح شود
  • پیشنهاد ایران برای استقرار دفتر تجاری بخش خصوصی هند در چابهار
با مشارکت سازمان منطقه آزاد چابهار؛

مرکز مهارت‌آموزی و توانمندسازی ندامتگاه چابهار افتتاح شد

اقتصادی | تاریخ خبر : 1/03/09 | تعداد بازید :324
نخستین ندامتگاه اشتغال‌محور در بین مناطق آزاد کشور با حضور نصرالله ابراهیمی مسوول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار، مهدی حسین‌زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد،معین‌الدین سعیدی نماینده مردم چابهار، جواد سپاهی فرماندار چابهار و جمعی از مسوولان در زندان این شهرستان راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا، طاهره شهرکی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار روز دوشنبه در آیین افتتاح این مرکز گفت: سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود اقدام به راه اندازی نخستین ندامتگاه اشتغال محور در بین مناطق آزاد کشور کرده است.
به گفته وی؛ راه‌اندازی و افتتاح مرکز مهارت آموزی و توانمند سازی منطقه آزاد چابهار در زندان چابهار متشکل از هشت کارگاه تخصصی ازجمله کارگاه مونتاژ عینک، تراش سنگ‌های قیمتی، تعمیر و نصب کولرهای گازی، سرویس‌کاری خودرو و موتورهای بنزینی قایق‌ها، کارگاه برق ساختمان و صنعتی، کارگاه پارچه‌سازی و منجوق دوزی و سوزن دوزی، برگزاری دوره های تئوری، مشاوره‌ای و مددکاری اجتماعی است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: این مرکز با هدف آموزش و تعلیم زندانیان و نیز ایجاد درآمد برای آنان (در قبال ارائه خدمات به صاحبان صنایع خرد فعال در محل کارگاه) راه اندازی شده است.

وی بیان داشت: مشارکت سازمان فنی و حرفه­‌ای و اداره زندان در فعال کردن این مرکز بسیار تاثیرگذار و قابل قدردانی است.

شهرکی اضافه کرد: ازجمله کارهای در دست اقدام با همراهی نهاد ذکر شده، ارتقای کیفیت آموزش در ندامتگاه است.

وی با اشاره به اهمیت طرح مهارت‌آموزی اظهار داشت: اجرای طرح تربیت زندانیان و پرورش نیروهای ماهر متضمن آینده‌ای روشن، پایداری مشاغل و ایجاد فرصت­‌های برابر شغلی بوده و امید است با فعالیت مرکز  و دوره‌­های آموزشی توسط مربیان مجرب در محل کارگاه‌ها شاهد تعالی، تقویت و رشد استعدادهایی که به هر دلیل گرفتار و در بند هستند باشیم.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل