جدیرترین اخبار :
  • توسعه محدوده منطقه آزاد چابهار باعث افزایش رغبت سرمایه‌گذاران خارجی می‌شود
  • کمک یکصدمیلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد چابهار برای بازسازی مدارس مناطق سیل زده
  • تعمیر و بازسازی مدارس ماموریت منطقه آزاد چابهار پس از جاری شدن سیل است
  • جذب بیش از ۷۰ هزار نفر در مناطق آزاد ظرف دو سال آینده
  • راه‌اندازی فاز اول سامانه GIS در منطقه آزاد چابهار

برگزاری 11 کارناوال و جشنواره فرهنگی- محلی در منطقه آزاد چابهار

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 96/12/27 | تعداد بازید :1267
رئیس کمیته اطلاع‌رسانی تبلیغات و امور فرهنگی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی منطقه آزاد چابهار گفت: 11 کارناوال و جشنواره فرهنگی-محلی در نوروز 97 در سطح منطقه آزاد چابهار اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار حسام‌الدین یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: کارناوال‌ها و جشنواره‌های نوروزی در قالب سه رویداد شامل پخش زنده تلویزیونی، جشنواره‌های ثابت و درنهایت‌ جشنواره‌ها و کارناوال‌های خیابانی از دوم تا 11 فروردین‌ماه به مدت 10 شب در سطح منطقه آزاد چابهار اجرا می‌شوند .

وی افزود: جنگ شادی شبانه، کارناوال رقص چوب سیستانی، رقص‌های آیینی استان کرمانشاه، دچاپی بلوچی، برنامه‌های شاد ویژه کودکان، اجرای عروسک‌های غول‌پیکر، آتش‌بازی هوایی، اجرای موسیقی سنتی بومی و محلی سیستان و بلوچستان، اجرای زنده موسیقی ورنا و نمایش‌های کمدی و حاجی‌فیروز ازجمله‌ جشنواره‌ها و کارناوال‌های شاد و متنوع‌ هستند که در طول شب و روز در سطح منطقه و ساحل تیس اجرا می‌شوند .

رئیس کمیته اطلاع‌رسانی تبلیغات و امور فرهنگی ستاد تسهیلات سفر‌های نوروزی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: هم‌چنین ایستگاه‌های اطلاع‌رسانی موسوم به از من بپرس در سطح منطقه آماده ارائه خدمات، توزیع بروشور و ارائه اطلاعات از جاذبه ‎ ‌ های گردشگری و مراکز خدماتی منطقه و بندر چابهار به مسافرین نوروزی هستند .

یوسفی بابیان این‌که برنامه زنده تلویزیونی از شبکه هامون و برخی شبکه‌های ملی نیز در طول نوروز در چابهار اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: مراسم تحویل سال نو در سه‌نقطه از منطقه آزاد چابهار نیز به‌صورت هم‌زمان با استقبال از مسافرین و اجرای برنامه‌های شاد و متنوع برگزار می‌شود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل