جدیرترین اخبار :
  • بازدید بیش از ۲ هزار تاجر خارجی از نمایشگاه اکسپوی ایران
  • خرد جمعی در منطقه آزاد چابهار، بحران سیل را به تجربه ماندگار تبدیل کرد
  • همکاری نیروی هوایی ارتش برای راه‌اندازی فرودگاه کنارک
  • انتصاب در منطقه آزاد چابهار
  • برندسازی کالای ایرانی در اکسپو 2024

کریدور شرق کشور، شاهرگ حیاتی توسعه سرمایه‌گذاری از سرخس تا چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 2/12/03 | تعداد بازید :360
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار گفت: کریدور شرق کشور، شاهرگ حیاتی توسعه سرمایه‌گذاری از سرخس تا چابهار است و توسعه این راهگذر با اقتصادی شدن آن محقق می‌شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سرخس، امیر مقدم در نشست تخصصی «کریدور شرق، مسیر ارتباطی افغانستان، ایران و اقیانوس هند» که ظهر روز گذشته در قالب همایش تخصصی «فعال‌سازی کریدور و محور شرق» برگزار شد، گفت: برای توسعه کریدور شرق، باید ضمن اقتصادی شدن کریدور و در کنار راه گذر کردن آن به اهمیت فعالیت اقتصادی قوی در این کریدور توجه داشته باشیم.

او اضافه کرد: مطرح شدن چالش‌ها و دغدغه‌های فعالان در این منطقه و تلاش برای حل این مسائل که در ابعاد مختلف حمل‌ونقل،‌ گمرکی، تجاری و… دیده می‌شود، نیازمند برگزاری نشست‌های تخصصی در ابعاد مختلف با تخصص‌های مرتبط و مهم برای کریدور است.

مقدم ادامه داد: برای حل مسائل و توسعه فعالیت‌ها در کریدور شرق همچنین نیازمند انعقاد و اجرای تفاهم‌نامه‌هایی با اتاق‌های بازرگانی ایران و افغانستان هستیم.

او از اهمیت کمربند شرقی کشور و ارتباط مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی گفت و خواستار شناسایی نقطه نظرات، راه‌های توسعه و ایجاد طرح‌های بیشتر و بهتر برای رسیدن به اهداف شد.

مقدم، حضور تاجران و فعالان اقتصادی در چابهار را زمینه‌ای مناسب برای تقویت طرح‌های این حوزه دانست و افزود: ایجاد انجمن و کارگروه بخش خصوصی در مناطق یکی از راه‌های توسعه همکاری در کنار بسترهای فراهم شده است.

شایان ذکر است، در حاشیه این نشست، در راستای گسترش و توسعه مراودات تجاری با سرمایه‌گذاران افغانستان، تفاهم‌نامه ۵‌ جانبه بین اتاق مشترک ایران افغانستان، مناطق آزاد چابهار و سرخس، مناطق ویژه خراسان جنوبی و دوغارون امضا شد.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل