جدیرترین اخبار :
  • کاهش واردات افغانستان از پاکستان؛ چابهار جایگزین می‌شود
  • شناسایی چالش‌ها و فرصت‌ها
  • سواحل اقیانوسی چابهار؛ رویای موج‌سواران
  • توسعه اقتصادی؛ نقش تعیین‌کننده دانشگاه‌ها
  • دیدار عیدانه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار از قطب سوم پتروشیمی

برگزاری اولین جلسه ستاد اربعین در مرز ریمدان

گردشگری | تاریخ خبر : 3/04/03 | تعداد بازید :250

اولین جلسه ستاد اربعین استان سیستان و بلوچستان با هدف برنامه ریزی، هماهنگی و هم‌افزایی برای خدمت رسانی مطلوب و شایسته به زائران پاکستانی اربعین حسینی در مرز ریمدان برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار این جلسه با حضور محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان، حمیرا ریگی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار، معاونین امنیتی و عمرانی استانداری، جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، فرماندار شهرستان دشتیاری و جمعی از مدیران شهرستانی و معاونین و مدیران منطقه آزاد و نمایندگان آستان قدس رضوی و شرکت ماهان، در محل پایانه مرزی ریمدان برگزار شد.

محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان، با بیان این که، کار برای زائران اربعین حسینی، کاری عاشقانه برای امام حسین (ع) است، اظهار کرد: در جلسه ستاد اربعین کشور که به ریاست معاون اول

وی در ادامه افزود: امکاناتی همچون تأمین آب آشامیدنی(آب معدنی)، بهداشت و درمان‌‌ (بیمارستان صحرایی)، خودرو‌های آتش نشانی و آمبولانس، پیش بینی ورود خودرو های با پلاک پاکستان و تأمین سوخت آنها در مسیر و بسیج امکانات استان برای خدمات رسانی مطلوب و شایسته به زائران عزیز آماده می باشند.

کرمی در خاتمه اظهارات خود از خدمات رسانی مطلوب دستگاه‌های اجرایی به زائران پاکستانی در سال گذشته قدردانی کرد.

حمیرا ریگی رئیس هیأت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد چابهار هم در این جلسه با بیان این که، خدا را شکر می‌کنیم که توفیق خادمی زائران اباعبدالله الحسین (ع) را داریم تصریح کرد: خدمت رسانی به زوار حسینی را از وظایف خود می‌دانیم و آمادگی سازمان خود را در خدمات دهی به زوار در محدوده منفصله ریمدان با فراهم ساختن اماکن برای پذیرایی و اقامت زائران پاکستانی اربعین اعلام کرد.

دکتر ریگی همچنین گفت: در سال گذشته سازمان منطقه آزاد چابهار در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی و مسجد پیامبر اعظم(ص) به بیش از ۴۵ هزار نفر از زوار پاکستانی با خدماتی همچون اقامت و پذیرایی خدمات رسانی کرد.

وی افزود: در همین راستا شرکت توسعه پتروشیمی نگین مکران با احداث آشپزخانه ۲۰۰ نفره برای پذیرائی از زوار پاکستانی در مرز ریمدان و همچنین شرکت ماهان برای اقامت و پذیرایی در منطقه سنگان اعلام آمادگی کرده‌اند.

قابل ذکر است؛ در این جلسه مصوبات گذشته و تکالیف دستگاه‌ها در خصوص خدمات رسانی به زائران حسینی بررسی و مقرر گردید: با توجه به پیش بینی ورود بیش از ۱۰۰ هزار زائر اربعین حسینی از پاکستان در سال جاری بر هم‌افزایی و هماهنگی‌های بیشتر بین دستگاه‌های متولی و کمک رسان، حاضرین تأکید کردند.

این خدمات در پایانه مرزی ریمدان شامل، خدمات گذرنامه، تأمین پذیرایی، وسائط حمل و نقل(تأمین اتوبوس)، آب، برق، تنظیفات، مخابرات و سیم کارت، آتش نشانی و آمبولانس می باشد.

گفتنی است؛ در پایان جلسه استاندار به اتفاق مدیران دستگاه‌ها از امکانات موجود و در دست احداث در پایانه مرزی ریمدان و همچنین محدوده منفصله منطقه آزاد چابهار در ریمدان بازدید کردند.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل