جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود
مسئولیت اجتماعی سرلوحه فعالیت‌های منطقه آزاد چابهار

جمع‌آوری هفت میلیارد و سیصد میلیون ریال در دومین گلریزان منطقه آزاد چابهار

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/04/25 | تعداد بازید :2592
دومین جشن گلریزان منطقه آزاد چابهار با حضور آیت‌الله سلیمانی نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان، فرمانداران چابهار، کنارک، قصرقند، ریش‌سفیدان، علما، ائمه جمعه و جماعت تشیع و اهل سنت، مدیران ارشد قضایی استان و رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و جمعی از مدیران و معاونین این سازمان در سالن همایش‌های بین‌المللی منطقه آزاد چابهار برگزار گردید. در این مراسم با همت خیرین مبلغ هفت میلیارد و سیصد میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد جمع‌آوری شد.

مسئولیت‌های اجتماعی پیوست ناگسستنی شرکت‌ها و ارگان‌های اقتصادی منطقه آزاد چابهار
رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در این مراسم اظهار داشت: در همه جای دنیا مسئولیت‌های اجتماعی پیوست ناگسستنی شرکت‌ها و ارگان‌های اقتصادی است.
عبدالرحیم کردی افزود: با مشارکت دانشگاه تهران در سال جاری مسئولیت اجتماعی شرکت‌های سرمایه‌گذاری را در منطقه آزاد چابهار مطالعه و همه آنها را موظف کردیم منابعی را در قالب مسئولیت‌های اجتماعی اختصاص دهند که در ابعاد اجتماعی موجب بهبود کیفیت زندگی اجتماعی افراد می‌شود. از همین رو سازمان منطقه آزاد چابهار، پیشرو در فعالیت‌های اجتماعی، مسئولیت اجتماعی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: این مسئولیت‌ها شامل کمک به جوامع محلی و مسئولیت در قبال آلودگی آبی، خاکی، هوایی شرکت‌هاست که آنها را موظف کند منابعی را در قالب مسئولیت‌های اجتماعی اختصاص دهند و این جشن برای دومین بار است که برگزار می‌شود، در سال گذشته 660 میلیون تومان با همت خیران در این جشن جمع و برای آزادی زندانیان غیرعمد زندان چابهار به شاکیان پرداخت شد.
کردی تصریح کرد: امسال نیز یک لیست 20 نفره از افراد را که جرائم غیرعمد مرتکب شدند، زندان چابهار آماده کرده و امیدواریم همچون گذشته با پای‌کار بودن تجار، سرمایه‌گذاران و ریش‌سفیدان موجبات آزادی و برگشت این زندانیان را به آغوش خانواده فراهم کنیم.

15 نفر از زندانیان جرائم غیر عمد چابهار در انتظار آزادی
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابراهیم حمیدی، نائب رئیس ستاد دیه سیستان و بلوچستان در دومین جشن گلریزان منطقه آزاد چابهار که برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد زندان چابهار برگزارشده بود، اظهار داشت: سال گذشته به همت خیران منطقه آزاد چابهار 660 میلیون تومان جمع‌آوری شد که موجبات آزادی 14 نفر از زندانیان جرائم غیرعمد چابهار فراهم شد.
رئیس‌کل دادگستری سیستان و بلوچستان افزود: امسال نیز زندان چابهار، لیست 15 نفرهای از زندانیان جرائم غیرعمد را به میزان بدهی یک میلیارد و سیصد میلیون تومان فراهم کرده که امیدواریم به همت خیران منطقه آزاد چابهار آزاد شوند.
وی تصریح کرد: زندانیان جرائم غیرعمد چابهار از شهرستان‌های چابهار، نیکشهر، کنارک، سرباز و بخش دشتیاری چابهار هستند و فقط همین لیست 15 نفره است که زندانیان جرائم غیرعمد حوزه شهرستان چابهار را تشکیل می‌دهد و درصورتی‌که به همت خیران آزاد شوند، دیگر زندانی جرائم غیرعمدی در چابهار نداریم.

سواحل مکران ظرفیت اشتغال‌زایی میلیونی در حوزه شیلات دارد
آیت‌الله عباسعلی سلیمانی، نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان و امام‌جمعه زاهدان با اشاره به اینکه تنها نگاه به ظرفیت‌های شیلاتی سیستان و بلوچستان محرومیت را از این استان می‌زداید، افزود: همین حالا ظرفیت‌های شیلاتی سیستان و بلوچستان اعم از مقدار میگو و ماهی تولیدشده در این استان، سرآمد استان‌ها و سواحل دیگر کشور است، اما ابداً ظرفیت‌ها با مقدار بهره‌برداری هم‌خوانی ندارد.
نماینده ولی‌فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: سواحل سیستان و بلوچستان قابلیت پرورش سه مرحله میگو و ماهی در قفس دارد که در کمتر نقطه‌ای این قابلیت وجود دارد، اگر به ظرفیت‌های شیلاتی سیستان و بلوچستان توجه شود، نه فقط ده هزار و صد هزار بلکه چندین میلیون اشتغال‌زایی ایجاد می‌شود.
آیت‌الله سلیمانی افزود: علاوه بر ظرفیت‌های شیلاتی، میوه‌های گرمسیری سیستان و بلوچستان هم حرف اول را می‌زنند؛ به نظرم با افزایش بهره‌وری در این استان، محرومیت از سیستان و بلوچستان زدوده می‌شود.

 

مشاهده گزارش تصویری

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل