جدیرترین اخبار :
  • توسعه محدوده منطقه آزاد چابهار باعث افزایش رغبت سرمایه‌گذاران خارجی می‌شود
  • کمک یکصدمیلیارد ریالی سازمان منطقه آزاد چابهار برای بازسازی مدارس مناطق سیل زده
  • تعمیر و بازسازی مدارس ماموریت منطقه آزاد چابهار پس از جاری شدن سیل است
  • جذب بیش از ۷۰ هزار نفر در مناطق آزاد ظرف دو سال آینده
  • راه‌اندازی فاز اول سامانه GIS در منطقه آزاد چابهار

جشنواره مونسون در منطقه آزاد چابهار میزبان روستائیان و عشایر سیستان و بلوچستان

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/05/07 | تعداد بازید :1261
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار، گفت: با آغاز فصل مونسون و وزش بادهای موسمی از سمت اقیانوس به ساحل، هوای چابهار در این فصل از سال بهاری می‌شود که شمار زیادی از مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور برای گذراندن تعطیلات تابستانی به این شهر بندری سفر می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، "محمداکبرچاکرزهی" با اعلام مطلب بالا، افزود: به‌منظور آشنایی بافرهنگ و هنر بومی مسافران و گردشگرانی که در ایام مونسون به چابهار سفر می‌کنند، سازمان با همکاری استانداری سیستان و بلوچستان جشنواره و نمایشگاه توانمندی‌های روستائیان و عشایر استان را در منطقه برگزارمی کند.

"چاکرزهی" اضافه کرد: روستائیان و عشایر 19 شهرستان استان سیستان و بلوچستان توانمندی‌های بخش صنایع‌دستی، غذاهای محلی، فرهنگ، آداب، رسوم و سنن، پوشاک، محصولات کشاورزی و موسیقی سنتی خود را در قالب غرفه‌هایی از 22 تا 26 مردادماه جاری به مدت 5 روزبه نمایش می‌گذارند.

وی اظهار داشت: برگزاری آئین‌ها و بازی‌های بومی و محلی و همچنین معرفی روستاهای هدف گردشگری استان سیستان و بلوچستان بخشی از این جشنواره و نمایشگاه است.

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار، تصریح کرد: شب‌های فرهنگی سیستان و بلوچستان از دیگر برنامه‌های این جشنواره است که گروه‌های فرهنگی و هنری از شهرستان‌های استان به هنرنمایی خواهند پرداخت.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل