جدیرترین اخبار :
  • اخذ مجوز جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه بین‌المللی چابهار
  • ایجاد منطقه آزاد گردشگری در سواحل مکران/ عملیات ساخت شهر فرودگاهی چابهار آغاز شد
  • شعار روز جهانی جهانگردی امسال جهانگردی و توسعه روستایی اعلام شد
  • منطقه آزاد چابهار در هفته ای که گذشت
  • ساخت فرودگاه چابهار خواست اصلی مردم سواحل مکران است

رسانه ها نقش بسزایی در پیشبرد اهداف سازمانهای مختلف دارند

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 97/05/20 | تعداد بازید :949
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: رسانه ها نقش بسزایی در پیشبرد اهداف توسعه ای سازمانهای مختلف دارند که در این میان خبرگزاری جمهوری اسلامی با نقش آفرینی بسیار مهم بازوی توانمندی برای دولت و مدیران است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار عبدالرحیم کردی روز شنبه به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز سیستان و بلوچستان حضور یافت در نشست با خبرنگاران و کارکنان ایرنا اظهار داشت: خبرگزاری جمهوری اسلامی به عنوان نهادی دولتی همکاری مطلوبی با منطقه آزاد چابهار دارد و فعالیت های آن سبب توسعه این منطقه می شود.
وی تاکید کرد: رسانه ها نقش بسزایی در پیشبرد اهداف سازمان های مختلف دارند و همچنین می توانند با انتشار اخبار جانبدارانه و نادرست سبب ایجاد سد در راه توسعه سازمانها نیز شوند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: مسئولان در کنار دید و بازدیدهایی که روز خبرنگار از مراکز مختلف دارند باید به انتظارات و دغدغه های خبرنگاران هم توجه کنند.
وی تصریح کرد: همچنین خبرنگاران و رسانه ها نیز باید میزان اثر بخشی و عملکردشان را در جامعه و فعالیت رسانه ای خود بررسی کنند.
کردی افزود: رسانه ها گستردگی زیادی در جامعه جهانی داشته و در تمام رویدادهای ایران اسلامی نیز نقش پررنگی دارند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به مشکلات بین المللی که به ایران اسلامی تحمیل می شود و نیز سود جویی برخی افراد در مخالفت با عملکردهای دولت، رسانه ها می توانند نقش بسزایی در روشنگری جامعه داشته باشند.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: رسانه ها می توانند به مسئولان در بسیاری از تصمیم گیری ها کمک کرده و نیز التهابات را در جامعه التیام بخشند.
وی با اشاره به موقعیت کنونی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: این استان هم اینک شرایط ویژه و رو به پیشرفتی دارد که می توان از این زمان به عنوان نقطه عطف در تاریخ این نقطه از ایران اسلامی یاد کرد.
کردی افزود: توجه رهبر معظم انقلاب به سواحل مکران و نیز توجه دولت به توسعه چابهار و محور شرق سبب شده تا این بخش از کشور در موقعیت راهبردی قرار گیرد که رسانه ها باید نسبت به این موقعیت دقت لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: برخی از افراد فعال در رسانه های حزبی به دلایل کاملا شخصی مسائل توسعه ای سیستان و بلوچستان را که اهمیت فراوانی دارند را قربانی می کنند.
کردی اظهار داشت: سازمان منطقه آزاد چابهار در سال قبل چند دوره آموزشی خبرنویسی ویژه اصحاب رسانه با هدف ارتقای سواد و مهارت رسانه ای برگزار کرده است.
شورای فرهنگ عمومی کشور در سال 78 روز 17 مرداد سالروز شهادت شهید «محمود صارمی» مسئول دفتر خبرگزاری ایرنا در مزارشریف افغانستان را که در سال 1377 به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران به دست گروهی متحجر به شهادت رسید، به عنوان روز خبرنگار نامگذاری کرده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل