جدیرترین اخبار :
  • ساخت فرودگاه چابهار خواست اصلی مردم سواحل مکران است
  • تعلل در ساخت شهر فرودگاهی چابهار، قابل جبران نیست
  • ساخت فرودگاه چابهار سبب افزایش سرمایه‌گذاری و توسعه روابط تجاری می‌شود
  • شب تاب دریایی؛ جاذبه ای بی نظیر در چابهار
  • «سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق» دبیرخانه شورایعالی منصوب شد

پایان "دهمین جشنواره تابستانی مونسون و نخستین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان" در منطقه آزاد چابهار

گردشگری | تاریخ خبر : 97/05/27 | تعداد بازید :1113
کاروان ۳۰۰ نفری روستاییان و عشایر از ۱۹ شهرستان استان سیستان و بلوچستان از ۲۲ تا ۲۶ مردادماه جاری در منطقه آزاد چابهار گرد هم آمده بودند تا توانمندی‌های خود در بخش‌های مختلف مانند گردشگری، صنایع‌دستی، پوشاک، محصولات و فرآورده‌های کشاورزی، آیین و سنن و موسیقی محلی خود را به نمایش بگذارند، شب گذشته پس از ۵ روزبه کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، در آیین پایانی این جشنواره و نمایشگاه با حضور"باقر کرد" معاون عمرانی استاندار، "آرش جمالزهی" مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری سیستان و بلوچستان، "محمد اکبر چاکرزهی" معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار و جمعی از مقامات و شخصیت‌های استانی و شهرستانی در محل برگزاری شب‌های فرهنگی استان حضور داشتند.

"باقر کرد" معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان در این مراسم، گفت: روستاییان و عشایر استان همواره در طول تاریخ مرزداران واقعی کشور بوده‌اند که می‌توان به مبارزات یعقوب لیث صفاری در سیستان و "حمل و جیهند" در بلوچستان و روستای تاریخی تیس علیه بیگانگان اشاره کرد.

"باقر کرد" از حمایت و پشتیبانی سازمان منطقه آزاد چابهار در برگزاری این نمایشگاه تشکر و قدردانی کرد و افزود: توانمندی‌های روستاییان و عشایر سیستان و بلوچستان در سه سال گذشته در تهران حائز رتبه برتر کشوری شده، امیدواریم همچنان شاهد رشد و ارتقای کیفی کار این عزیزان باشیم.

وی اضافه کرد: در بازدیدی که از غرفه‌های شهرستان‌های شرکت‌کننده در نمایشگاه داشتم آنان از وضعیت برگزاری به‌ویژه ازلحاظ اقتصادی رضایت داشتند.

"محمد اکبر چاکرزهی" معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار در این مراسم با تبریک ۲۶ مردادماه ورود آزادگان پرافتخار به کشور، گفت: برگزاری این نمایشگاه در راستای رسالت سازمان به‌منظور کمک به جوامع محلی مبتنی بر اقتصاد و فرهنگ بوده است.

چاکرزهی با اشاره به اینکه برگزاری این نمایشگاه تجربه بسیار خوبی بود، اضافه کرد: سازمان منطقه آزاد چابهار گستره حمایت از صنعتگران را افزایش خواهد داد و زمینهٔ حضور آنان را در عرصه‌های بین‌المللی فراهم می‌کنیم.

شایان‌ذکر است تجلیل از نمایندگان شهرستان‌های شرکت‌کننده و متصدیان برگزاری با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره و نمایشگاه برنامه پایانی این آیین بود.

 

گزارش تصویری

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل