جدیرترین اخبار :
  • منطقه آزاد چابهار در هفته ای که گذشت
  • اهتمام ویژه در جهت احقاق حقوق حقه فعالین اقتصادی مناطق آزاد
  • با مساعدت منطقه آزاد چابهار دستگاه آنژیوگرافی بیمارستان امام علی (ع) چابهار نصب می‌شود
  • رقابت ساحلی بازان منطقه آزاد چابهار در انزلی
  • تکمیل راه آهن چابهار-سرخس شبکه ارتباطی گسترده‌ای را ایجاد می‌کند

چابهار نقش مهمی در توسعه و ترانزیت کالاهای افغانستان دارد

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/06/13 | تعداد بازید :901
مشاور رئیس جمهور و رئیس کمیسیون توسعه اقتصادی فرودگاههای افغانستان گفت: بندر و منطقه آزاد چابهار نقش مهمی در توسعه و ترانزیت کالاهای افغانستان دارند و می توانند این کشور را به آب های آزاد متصل کنند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از ایرنا داود سلطان زوی دوشنبه شب در جمع مدیران منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: چابهار برای کشور افغانستان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و مکانی حیاتی برای این کشور در زمینه تجارت، ترانزیت و صادرات کالاست.
وی افزود: برای توسعه بازارهای اقتصادی افغانستان نیاز است تا روابط تجاری، اقتصادی و سیاسی با ایران گسترش پیدا کند.
مشاور رئیس جمهور افغانستان، آشنایی با ظرفیت ها و پتانسیل های اقتصادی، تجاری، ترانزیتی، آشنایی با کارکرد منطقه آزاد، نحوه مدیریت، ساختار و تسهیلات قانونی، دیدار نزدیک با مسئولان و مدیران محلی این منطقه را از اهداف سفر به چابهارعنوان کرد.
وی تصریح کرد: همکاری تجاری و اقتصادی افغانستان با ایران به نفع منطقه است و باید روابط و دیدارها بیشتر شود.
سلطان زوی ادامه داد: بزودی صادرات معادن بویژه سنگ های قیمتی و محصولات کشاورزی افغانستان از طریق چابهار به کشورهای دنیا انجام خواهد شود.
رئیس کمیسیون توسعه اقتصادی فرودگاههای افغانستان تصریح کرد: اقدمات خوبی برای توسعه روابط و فعالیت های اقتصادی آغاز کرده ایم و با همکاری ایران خیلی از کارها را پیش خواهیم برد.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار نیز اظهار داشت: چابهار با موقعیت راهبردی و متصل به آبهای آزاد بهترین نقطه برای فعالیت اقتصادی افغانستان است.
عبدالرحیم کردی افزود: ایران و افغانستان از طریق منطقه آزاد چابهار و منطقه آزاد سیستان با هم می توانند فعالیت تجاری را دوچندان کنند.
محمد داوود سلطان زوی مشاور رئیس جمهور و رئیس کمیسیون توسعه اقتصادی فرودگاههای افغانستان و هیات همراه امروز/دوشنبه/پس از ورود به فرودگاه کنارک در جنوب سیستان و بلوچستان مورد استقبال مدیر عامل منطقه آزاد چابهار، استاندار سیستان و بلوچستان، فرماندار و مسئولان محلی قرار گرفت.
احمد هارون نجم پور مستشار وزیر مختار سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، عبدالجابر انصار وابسته تجاری سفارت افغانستان در تهران و محسن پیرداد کارشناس مناطق ویژه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد مشاور رئیس جمهوری و رئیس کمیسیون توسعه اقتصادی فرودگاههای افغانستان را در سفر به چابهار همراهی کردند.
این هیات در سفر 2 روزه پس از بازدید از ظرفیت های اقتصادی، تجاری و طرح توسعه اسکله های شهید بهشتی و شهید کلانتری و نشست با مدیرکل سازمان بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به تهران عزیمت خواهند کرد.
بازدید از منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و منطقه آزاد فرودگاه امام خمینی (ره) از دیگر برنامه های این هیات کشور افغانستان به ایران است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل