جدیرترین اخبار :
  • پیام مسئول اداره سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت گراميداشت روز خبرنگار
  • نبض اقتصاد ۵ تریلیون دلاری هند در چابهار می‌زند
  • بندر چابهار، اهرمی برای ایجاد یک انقلاب تجاری در منطقه
  • هند: چابهار مسیری امن، ارزان و سریع برای دسترسی به آسیای میانه است
  • نشریه دیپلمات: بندر راهبردی چابهار ایران به انقلاب تجاری در منطقه منجر می‌شود

طراحی و اجرای فاز دوم پارک لیپار منطقه آزاد چابهار

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/07/15 | تعداد بازید :1511
معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: طراحی و اجرای فاز دوم پارک سنگی لیپار با هدف بازآفرینی سایت پیرامون هتل لیپار و سایر فضاهای موجود با هدف جذب گردشگر آغاز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد چابهار "حمیداله بلیده ای" افزود: هم اکنون کار برگزاری مناقصه احداث پارک لیپار به مساحت 35 هکتار انجام شده است .

"بلیده ای" اضافه کرد: طراحی و اجرای فضاهای باز و عمومی پارک لیپار، در بسترهای با ارزش و اقلیمی علاوه بر ارزش‌های کیفی مذکور فرصت مناسب را برای حفظ ارزش های طبیعی محیط از یک طرف و جذب سرمایه از بخش خصوصی از طرف دیگر خواهد گذاشت.

وی می افزاید: با پرداختن به فضاهای عمومی و تفرجگاهی برای توسعه آتی منطقه و نیاز اجتماعی ساکنین و مراجعین به عملکردهای اجتماعی جهت تقویت رفتار های برون گرا در منطقه و وجود امکانات و کیفیات همخوان و مناسب برای تعریف پارک عمومی و موضوعی همجواری بستر طرح با یکی از منحصر به فرد ترین پهنه ها و عرصه های طبیعی ایران است.

وی تصریح کرد: ایجاد فرصت های سرمایه گذاری و جلب مشارکت خصوصی از اهداف طراحی سایت لیپار می باشد و یازده بسته سرمایه گذاری منجمله مجموعه گردشگری پذیرایی هتل پنج ستاره فانوس، مجموعه رستوران ها، مجموعه تفریحات آبی خواهد بود.

شایان ذکر است پارک لیپار شامل کارکرد پهنه های تثبیتی، تکمیلی، تلفیقی و تجمیعی می باشد و اين پارك شامل ویلاهای VIP، هتل لیپار، مجموعه رستوران‌ها، ساختمان اجلاس، مجموعه تفریحات آبی کرانه و دروازه اقیانوس، مجموعه پهنه‌های حاشیه دریا، صفه اقیانوس، هتل فانوس و فضاهای تفريحي دیگر، لوازم ورزشی، سايت بازي كودكان، پیست دوچرخه سواری، تنيس و واليبال فضاهای جمعی و مشاعات در پارک ایجاد شده است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل