جدیرترین اخبار :
  • اهتمام ویژه در جهت احقاق حقوق حقه فعالین اقتصادی مناطق آزاد
  • با مساعدت منطقه آزاد چابهار دستگاه آنژیوگرافی بیمارستان امام علی (ع) چابهار نصب می‌شود
  • رقابت ساحلی بازان منطقه آزاد چابهار در انزلی
  • تکمیل راه آهن چابهار-سرخس شبکه ارتباطی گسترده‌ای را ایجاد می‌کند
  • موتور توسعه شرق ایران

«خوشا مکران و نقش بی مثالش»؛ شعار هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر

گردشگری | تاریخ خبر : 97/10/25 | تعداد بازید :1672
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از انتخاب شعار «خوشا مکران و نقش بی مثالش» برای هشتمین دوره جشنواره مد و لباس فجر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، "حمید قبادی"؛ دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، درباره انتخاب این شعار گفت: با توجه به اینکه در شورای برنامه‌ریزی هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر، «نقش مکران» به عنوان موضوع ویژه این جشنواره انتخاب شده بود؛ برای تاکید بیشتر بر این موضوع، طراحی شعار نمایشگاه نیز در دستور کار اتاق فکر جشنواره قرار گرفت و این شعار، با الهام از شعر حافظ شیرین سخن، به عنوان شعار هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر انتخاب شد.

وی ضمن بیان اهمیت استراتژیک منطقه مکران در جنوب شرق ایران و شمال غرب اقیانوس هند، افزود: هدف از انتخاب این شعار، تاکید بر جاذبه‌های دیدنی و ماندگار این خطه گوهرخیز کشور به واسطه تنوع زیست بوم گیاهی، جانوری، میراث ماندگار دوخت‌ها و لباس‌های سنتی مردمان این سرزمین کهن است.

مشاور معاون امور هنری و دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس خاطر نشان کرد: شعار «خوشا مکران و نقش بی مثالش» برای جلب توجه مردم فرهنگ دوست و علاقه‌مندان تاریخ و هنر ایران به استعدادهای نهفته و آفرینش‌های بی نظیر طراحان و تولیدکنندگان در ارائه جامه‌های زیبا برگرفته از فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی است که قطعا عرضه آن موجب تبلور اراده جمعی در کسب استقلال اقتصادی و تحول در عرصه بازرگانی داخلی و خارجی خواهد شد.
گفتنی است هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر از 26 تا 2 اسفند 1397 در تهران؛ مجتمع نمایشگاهی شهر ( بوستان گفتگو) و چابهار؛ تالار نمایشگاهی منطقه آزاد چابهار، برگزار می‌شود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل