جدیرترین اخبار :
  • "آموزش" نخستین گام کوچ بیکاری از سواحل مکُران
  • «سعید محمد» به عنوان دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور منصوب شد
  • افتخار آفرینی ساحلی بازان و فوتبالیست‌های تحت حمایت منطقه آزاد چابهار
  • مسئول آموزش انجمن سینمای جوانان چابهار انتخابات شد
  • سفرنامه‌های معاصر بلوچستان 1351 تا 1380

200 میلیارد تومان برای تکمیل مسیر چابهار - زاهدان اختصاص یافت

اقتصادی | تاریخ خبر : 97/11/02 | تعداد بازید :1450
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: 200 میلیارد تومان اعتبار پس از پیگیری های فراوان و اخذ موافقت کمیسیون ماده 23 برای تکمیل بزرگراه چابهار - زاهدان اختصاص یافت.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد چابهار ایرنا علیم یارمحمدی جمعه شب در همایش فرصت‌های سرمایه ‌گذاری سیستان و بلوچستان در چابهار اظهار داشت: ساخت آزاد راه و تکمیل راه آهن چابهار - زاهدان- مشهد سبب تسریع در توسعه حمل و نقل و ترانزیت کالا در چابهار می شود.
وی افزود: «راه» یکی از مهمترین مولفه های توسعه هر منطقه است و بدون راه مناسب توسعه یک منطقه امکان پذیر نیست.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: با افتتاح فاز نخست بندر شهید بهشتی نیاز است به توسعه زیرساخت های پسکرانه ‌ای آن توجه ویژه ای شود.
وی بیان کرد: جاده های فعلی سیستان و بلوچستان مناسب برای تردد کامیون نیست و برای بهره گیری از ظرفیت بندر شهید بهشتی چابهار باید جاده های منتهی به این بندر تبدیل به بزرگراه شوند.
یارمحمدی گفت: سرمایه گذاری در سیستان و بلوچستان در بخش های مختلف وجود دارد و دستگاههای اجرایی هر گونه همکاری و همراهی را خواهند داشت.
وی خاطرنشان کرد: موفق شدیم در مدت زمان یک ماه و نیم گذشته نظر مثبت کمیسیون ماده 23 را برای بررسی و اخذ منابع توسعه محور ترانزیتی چابهار - میلک اخذ کنیم و امیدواریم با مشارکت دولت و بخش خصوصی این محور که مکمل توسعه و عملیاتی شدن بندر است توسعه یابد.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی بر تکمیل طرح توسعه بندر شهیدبهشتی، تکمیل راه آهن چابهار- مشهد و زیرساخت های جاده ای و 2 بانده شدن مسیرهای حمل و نقل کالا تاکید کرد و افزود: فرصت های سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی، گردشگری، صنعت و معدن و شیلات در این استان مهیاست.
نخستین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان 28 و 29 دی در سالن همایش های منطقه آزاد چابهار در حال برگزاری است.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل