جدیرترین اخبار :
  • نام‌گذاری کریدور ترانزیتی دریا به دریا به نام «شهید آیت‌الله دکتر رییسی»
  • دیدار مسئولین کشوری، استان و شهرستان کمیته امداد امام خمینی (ره) با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار/ بهبود وضعیت رفاه مددجویان تحت پوشش نهاد حمایتی کمیته امداد
  • اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
  • پیام رئیس هیات مدیره و مدير عامل سازمان منطقه آزاد چابهار به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان
  • پیام تسلیت جمعی از مقامات و سفرای فعلی و پیشین وزارت امور خارجه
وزیر صنعت و تجارت افغانستان:

چابهار بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری کشورهای همسایه

اقتصادی | تاریخ خبر : 1/12/24 | تعداد بازید :954
وزیر صنعت و تجارت افغانستان در بازدید از ظرفیت‌های منطقه آزاد چابهار گفت: ظرفیت‌های این منطقه آزاد نه تنها برای مردم ایران بلکه برای سرمایه‌گذاران کشورهای همسایه نیز از شرایط بسیار خوبی بهره‌مند می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، نورالدین عزیزی ضمن تشکر از میزبانی مسئولان این منطقه بیان داشت: باتوجه به رشد سریع تکنولوژی در عصر حاضر، یکی از نکات مهم برای ما استفاده بهینه از زمان برای توسعه ارتباطات است.

وی با اشاره به تفاهم نامه‌های منعقد شده در سالیان گذشته افزود: پیشنهاد ما تجدید نظر در برخی از موضوعات این تفاهم نامه‌ها و انعقاد تفاهم‌نامه‌های جدید و کارشناسی شده است.

به گفته عزیزی، باتوجه به وجود رقبای منطقه‌ای بسیار مانند دبی، عمان و قطر، اما چابهار همچنان به لحاظ برخورداری از یک موقعیت استراتژیک، منطقه‌ای جذاب برای جهانیان است.

وزیر صنعت و تجارت افغانستان همچنین پیشنهاد کرد که این منطقه آزاد نیز در مذاکرات جاری بین افغانستان و چین به منظور احیای جاده ابریشم قدیم مشارکت کند تا در فعالسازی این کریدور تسریع حاصل شود.

در ادامه محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان نیز بر لزوم عملیاتی کردن توافقات و تفاهم نامه‌های بین دو کشور تاکید کرد و گفت: امیدواریم با رفع موانع، در سایه همدلی و هماهنگی، شاهد توسعه اقتصادی در دو کشور باشیم.

گفتنی است، وزیر صنعت و معدن افغانستان در سفر دو روزه خود به منطقه آزاد چابهار، ضمن بازدید از شهرک‌های صنعتی و تجاری، با ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه آشنا شد.

 

گزارش تصویری نشست مشترک وزیر صنعت و تجارت افغانستان با مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و فعالین اقتصادی و تجاری افغان در منطقه آزاد چابهار

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل