جدیرترین اخبار :
  • خواست شهروندان چابهار، پاسخ روشن سازمان، تامین بودجه و اجرای 100 درصدی
  • تکمیل راه آهن چابهار- سرخس مهمترین طرح گذرگاهی کشور
  • بندر چابهار، بال شرقی کریدور حمل و نقل بین‌المللی شمال – جنوب
  • برگ برنده مناطق آزاد برای جذب سرمایه‌های تازه در سال 2023 چیست؟
  • تحول در تامین آسایش بیماران چابهاری
وزیر صنعت و تجارت افغانستان:

چابهار بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری کشورهای همسایه

اقتصادی | تاریخ خبر : 1/12/24 | تعداد بازید :343
وزیر صنعت و تجارت افغانستان در بازدید از ظرفیت‌های منطقه آزاد چابهار گفت: ظرفیت‌های این منطقه آزاد نه تنها برای مردم ایران بلکه برای سرمایه‌گذاران کشورهای همسایه نیز از شرایط بسیار خوبی بهره‌مند می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار، نورالدین عزیزی ضمن تشکر از میزبانی مسئولان این منطقه بیان داشت: باتوجه به رشد سریع تکنولوژی در عصر حاضر، یکی از نکات مهم برای ما استفاده بهینه از زمان برای توسعه ارتباطات است.

وی با اشاره به تفاهم نامه‌های منعقد شده در سالیان گذشته افزود: پیشنهاد ما تجدید نظر در برخی از موضوعات این تفاهم نامه‌ها و انعقاد تفاهم‌نامه‌های جدید و کارشناسی شده است.

به گفته عزیزی، باتوجه به وجود رقبای منطقه‌ای بسیار مانند دبی، عمان و قطر، اما چابهار همچنان به لحاظ برخورداری از یک موقعیت استراتژیک، منطقه‌ای جذاب برای جهانیان است.

وزیر صنعت و تجارت افغانستان همچنین پیشنهاد کرد که این منطقه آزاد نیز در مذاکرات جاری بین افغانستان و چین به منظور احیای جاده ابریشم قدیم مشارکت کند تا در فعالسازی این کریدور تسریع حاصل شود.

در ادامه محمد کرمی استاندار سیستان و بلوچستان نیز بر لزوم عملیاتی کردن توافقات و تفاهم نامه‌های بین دو کشور تاکید کرد و گفت: امیدواریم با رفع موانع، در سایه همدلی و هماهنگی، شاهد توسعه اقتصادی در دو کشور باشیم.

گفتنی است، وزیر صنعت و معدن افغانستان در سفر دو روزه خود به منطقه آزاد چابهار، ضمن بازدید از شهرک‌های صنعتی و تجاری، با ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه آشنا شد.

 

گزارش تصویری نشست مشترک وزیر صنعت و تجارت افغانستان با مدیرعامل منطقه آزاد چابهار و فعالین اقتصادی و تجاری افغان در منطقه آزاد چابهار

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل