جدیرترین اخبار :
  • روز فرهنگ و هنر شهرستان‌های نیکشهر، قصرقند و سرباز
  • مدیرعامل منطقه آزاد چابهار: جوانان نقش مهمی در هم‌افزایی و وحدت دارند
  • روز فرهنگ و هنر شهرستان سراوان در جشنواره تابستانی مونسون منطقه آزاد چابهار برگزار شد
  • تفاهم‌نامه همکاری میان منطقه آزاد چابهار و وزارت آموزش و پرورش امضا شد
  • آغاز بکار جشنواره تابستانی مونسون منطقه آزاد چابهار
سازمان منطقه آزاد چابهار برگزار می کند؛

کارگاه‌های "نگاهی نو به دنیای سوزن‌دوزی" و "بلد محلی در حوزه گردشگری بومی"

اخبار سازمان | تاریخ خبر : 96/09/22 | تعداد بازید :892
سازمان منطقه آزاد چابهار باهدف احیای ظرفیت‌های بومی در راستای توانمندسازی و نقش دادن به جوامع محلی جهت حضور مفید و مؤثر در اجتماع و تجاری‌سازی محصولات صنایع‌دستی، دومین دوره کارگاه "نگاهی نوبه دنیای سوزن‌دوزی" و "بلد محلی در حوزه گردشگری بومی" را برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد چابهار "طاهره شهرکی"مدیر امور گردشگری سازمان در این خصوص گفت: این کارگاه‌ها با سازوکاری مناسب می‌تواند در حفظ و تداوم فرهنگ و هنر ایرانی نقش مؤثری داشته باشد و درزمینهٔ معرفی و عرضه محصولات صنایع‌دستی به دیگر کشورها، گردشگران و همچنین ایجاد اشتغال پایدار در جوامع محلی کمک شایانی بکند.

وی افزود: هدف ما ارتقاء کیفی، کمی و به‌روزرسانی سوزن‌دوزی بلوچستان برای نیاز بازار بوده و درواقع ایجاد پل ارتباطی بین صنعتگران و مشتریان به‌صورت مستقیم جهت تأمین لوازم و ضروریات، متناسب با ذائقه زندگی مدرن آن‌ها هستیم.

استان سیستان و بلوچستان و سواحل مکران از پتانسیل‌های بکر و گسترده طبیعی، تاریخی و فرهنگی برخوردار است اما به دلیل نبود نیروهای متخصص و آموزش‌دیده درزمینهٔ گردشگری نتوانستیم به خیل عظیم گردشگران ورودی خدمات مناسبی ارائه دهیم، برگزاری این کارگاه‌ها علاوه بر شناسایی استعدادها باعث ایجاد اشتغال جوانان نیز می‌گردد.

گفتنی است این کارگاه‌ها از ۲۷ تا ۲۹ آذرماه جاری به مدت سه روز با همکاری مجتمع آموزشی راه رشد، هتل ونوس و دیگر سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط در سالن رسالت سازمان برگزار می‌شود.

آرشیو اخبار

سامانه پیامکی و ایمیل